| alina14 a întrebat:

De 3 zile tot am pofta biscuiti cu crema de ciocolata, am tot rugat-o pana acum pe mama sa-mi dea bani sa-mi cumpar niste biscuiti si imi zice sa-mi pun pofta in cui, nici macar bani de pachet nu-mi da, ca daca mi-ar fi dat mi-as fi luat... Cum sa fac sa uit de biscuiti, ca oricum nu am nicio sansa sa-mi iau. Voi cand aveti pofta de ceva, cum faceti sa uitati sau sa va treaca?

Răspuns Câştigător
| costymaximus a răspuns:

Consuma altceva, un mar, o portocala, e mai sanatos.

7 răspunsuri:
| Betty a răspuns:

Ce mama comunista ai:O:O:O!

| alex_7264 a răspuns:

Cate kg ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune`i mamei tale ca iti trebuie 1, 50 lei sa dai la scoala pentru ceva si iti iei biscuiti. rolling eyes Sau iti cere explicatii? Cati ani ai? Da` cum sa nu`ti dea 15 mii? Ahhh` ce viata cruda...Imprumuta de la o colega din clasa, cea mai buna, cu care te intelegi cel mai bine, si cumpara`ti, doar n`o sa stai sa mori de pofta`!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica-i mamei tale ca vezi cum altii mananca dulciuri si ca poftesti si tu. Spune-i ca intelegi ca nu are bani dar macar atunci cand ia salariul, sau cand iei tu alocatia, sa iti dea banii pentru a-ti potoli pofta. Macar o data pe luna sa iti ia ceva dulce. Cu tata nu poti vorbi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de obicei daca am pofta de ceva imi cumpar, mama n`a fost niciodata asa cum e mama ta...nu stiu ce sa faci imprumuta bani de la o colega si cumpara`ti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, nu-i mai jignitzi atata mama. Ea desigur ca vrea ca copilul ei sa manance sanato.Fructe si legume.Si biscuitii sunt buni dar uneori trebuie sa te sacrifici.

| skumpik14 a răspuns:

Eu cand am pofta de ceva...imi cumpar, iar daca nu consum altceva.de ex fructe...dar tu nu ai alocatie sa cumperi cu banii aia daca nu-ti da mama ta?