| Avenger1337 a întrebat:

Este posibil sa fii o persoana cu ten foarte deschis, par saten/castaniu si ochi colorati(albastri/verzi/caprui) si totusi sa fii tigan?
Am intalnit multe persoane de genul care sincer. arata mai albi decat majoritatea romanilor si care totusi afirma ca sunt tigani. Este posibil sa fie tigani autentici?

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Da,sunt laiasi, slatari, etc.sunt si ei pe rase.blonzi cu ochii albastri; par negru, ten alb, etc.

| Wehrmacht a răspuns:

Nu-s tigani autentici.S-au amestecat cu albii si acum se vede ca sun de fapt tigani prin comportamentul lor : au venit, s-au amestecat, sunt de 2 origini(tigani si rasa alba) dar isi spun tigani autentici, vrand sa isi puna rasa intr-o lumina mai buna, insa fara succes deoarece majoritate au inca un comportament respingator dupa cum observi cand mergi pe strada...eu mereu cand am dat peste un tigan acesta a deschis gura facandu-ma sa-mi intaresc si mai mult credintele.
Asta e parerea mea, la inceput fiind o parte de adevar(faptul ca nu-s tigani autentici la fizic dar sunt tigani daca prezinta comportamentul tipic lor!).
Nu-mi pasa daca sunteti sau nu de acord cu ea.

| MidnightMemoriesMM a răspuns:

Eu una cred ca e posibil rolling on the floor) Dar e ciudat. De obicei ei au tenul masliniu. Poate sunt mai albi cand se spala :/

| Livyutzu a răspuns:

In general au tenul masliniu deşi sunt foarte mulţi oameni mai bronzati naturali.Au părul negru si ochii foarte negri.Dar pot fi ţigani ca pepe sau adi minune care nu seamănă. Deci există si ţigani frumosi.Ei au ochi bulbucati parcă si nasul într-un fel si o voce răguşită.