| Brotacelu a întrebat:

Esti de acord cu legalizarea marijuanei? De ce? Explica in maxim 2 randuri.

Răspuns Câştigător
| Dl.Inginer a răspuns:

Nu sunt de acord cu legalizarea drogurilor de nici un fel.

71 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Nu. nu sunt de acord cu legalizarea niciunui drog, asta nu inseaman ca nu consum, dar o fac cu cap si nu tota ziua bunaziua ca unii.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Sunt de acord cu legalizarea Marijuanei ca alternativa la tigari. Tigarile sunt de nu stiu cate mii de ori mai toxice, dar nu sunt interzise pentru ca ai accize mai mari, asigurari medicale mai mari, oamenii mor mai repede din tigari alaturi de interesele oamenilor care au construit puterea pe imperiul tigarilor.

Este adevarat ca si marijuana are efecte adverse dar in primul rand calmeaza si binedispune, iar Romaniei iar folosi cativa oameni relaxati avand in vedere nivelul stress-ului de aici.

Pe Dl. Inginer care are fundita la aceasta intrebare, l-as ruga sa ne spuna cat de relaxati sunt englezii ca stiu ca pana la ora 9 ei deja sunt high! Anglia arata mult mai civilizata, nu? Iar dlui voteaza cu un NU mare pentru ca?

| Brotacelu explică:

In raspunsul lui e vorba de interzicerea tuturor drogurilor. apreciez aceasta parere in mod subiectiv, nu fac in viata niciodata ceea ce "trebuie"- raspunsul e considerat de MINE pentru ca asa cred EU...singurul drog din viata pentru mine e traiul.

| Brotacelu explică:

Mestere anonim e deasupra... pai copiii, copiii, da` si-o trag cu periutza de dinti laughing) rolling on the floor))))

| anonim a răspuns:

Din punctul meu de vedere, le poate legaliza.nu ma deranjeaza cu nimic daca cineva doreste sa-si faca viata un c***t.insa nu se doreste legalizarea, deoarece se invart extraordinar de multi bani, iar aici sunt implicati foarte multi oamnei influenti, si prin legalizare, afacerea ar deveni inutila pentru ei.

| greg a răspuns:

Nu pentru ca multi o sa se refugieze in asta si o sa uite de altele + ca or sa devina dependenti.

| N538961518 a răspuns:

Eu sunt casatorit cu Marijuana... legal sau ilegal nu conteaza... ea va fi mereu acolo.

| Kyky a răspuns:

Nu, pentru ca atunci toti pustanii ar consuma marijuana, doar pentru a fi "cool", dupa care nu ar mai fi loc in spitalele de dezintoxicare happy In plus, prea multi oameni s-ar distruge.

| moonY a răspuns:

Nu, pentru ca as plati taxa la stat pentru consumul ei
rolling on the floor

| Selena a răspuns:

Da! Romania de exemplu este in fata Olandei la consumul de droguri avand in vedere faptul ca acolo e legala marijuana! Fiecare are dreptul de a alege ce sa faca cu corpului lui din momentul cand ajunge la varsta de 18 ani, plus eu nu consider ca marijuana este mai daunatoare decat alcoolul sau tutunul!

| AddictedToMDMA a răspuns:

Da. Majoritatea de aici vorbesc prostii, auzite de la parinti si bunici samd. Ne-ar ridica tursimul, economia.Marijuana nu ucide! Ca alcool, cafeaua, tigarile ( Drogurile legale ).

| xAndro a răspuns:

Da, nu creeaza dependenta, nu face niciun rau corpului uman, daca s-ar legaliza economia din Romania ar exploda. Sute de mii de turisti anual. Nu vorbiti aiurea ca, creeaza dependenta sau alte chestii daca nu stiti cu ce se manancawinking Zbenguici tata, respect pentru raspunsul dat.

| gaby_6279 a răspuns:

Da as fi de acord pentru ca fiecare moare cum vrea el ca doar nu toata lumea sar droga mai sunt si destepti in romania de astazi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Marijuana este o substanta extraordinar de complexa in lumea drogurilor. Cocaina o sa te faca sa te simti “high”, heroina te calmeaza. Marijuana poate avea ambele efecte, doar unu dintre ele sau chiar nici unul. Maturitatea si tipul plantei cauzeaza diferente drastice in efectele sale intoxicante, sa spui ca astfel de efecte sunt “nevinovate” inseamna sa fi naiv. Fara droguri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, simplu sa nu ne mai cacam pe noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taranilor...se vede ca chir nu stiti despre ce este vorba. Ati incercat voi vreodata? Mai intai informati-va si dupa aceea scrieti comment-uri. Informarea puteti incepe aici: www. erowid.org

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Use but not abusewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord sa-i execut pe cei ce beneficiaza de aceasta lege.Prin aprobarea acestei legi, securitatea mi-e pusa in pericol, securitatea mea si a familiei mele.Eu zic ca se intinde coarda cam tare. Oare facem parte dintr-un mare experiment de prosteala? Se studiaza cumva nivelul maxim de toleranta al poporului roman? Se pare ca aceia, care au propus aceasta lege, au luat aceasta hotarare dupa un joint.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah prostilor... legalizarea majuanei e inca un pas in "urbanizarea Romaniei" sa zic asa...in primul rand e o proasta jumate pe aici care spune ca creeaza dependenta... ceea ce nu e adevarat "habar nu ai ce. i cu tine. pune mana si citeste despre ea si apoi comenteaza"... marijuana e mult mai sanatoasa decat alcoolul si tutunul...alcoolul e pe locul 5 in top-ul substantelor toxice asupra organismului...in plus omul ar gusta din ea... dar la un moment dat va deveni o rutina si se va plictisi... o face pe riscul sau... mafia bazata pe transferuri de marijuana va cadea odata ce se legalizeaza pentru ca va fi deja legala si nu au rost sa mai faca trafic...in plus se va comercializa...nu va incuraja traficul...asa ca sunt o gramada de motive de a spune DA... daca nu stai si puti in cacatul care ai duhnit si pana acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Total de acordlaughing) omule totusi e un drog slab... orice fumator ar vrea sa se legalizeze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PRO Marijuana! De Ce? Pentru ca marijuana e mult mai slaba decat ALCOOLU care il consuma toti fraierii la baeramuri/petreceri etc. Marijuana e un drog usor care bineinteles in alte tari precum Olanda e legala. insa aici / numai bosorogi nebuni, frate e viata noastra... Eu vreau sa ma distrez in viata asta... una singura amwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da deoarece am consumat alcol, tutun si cannabis ani de zile si cannabisul ii cel mai sigur, alcolul si tutunul or fost prea daunatore.
Sunt in continuare pe consum de cannabis si ma simt extraordinar in plus cine esti tu sa imi interzici ce imi doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un mare DA! pentru ca e mult mai light ca alcoolul si tigarilewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, ar trebui legalizata. Cate cazuri de oameni beti, care si-au omorat familia sunt? MULTE. Cati oameni care au fumat marijuana au facut asta? NICIUNUL.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde intrebi si tu omule, pe un site unde sunt numai copiiiiiiii.
pai pe aici sunt oameni ce cred ca poti sa mori daca fumezi, eu zic sa nu mai vorbiti daca nu sunteti in cunostinta de cauza, vorbiti desene animate...si DA sa se legalizeze. ( fac pariu ca daca se legalizeaza jumate din cei care au zis nu o sa fumeze).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru ca am consumat si mai consum ocazional, am vazut ce inseamna, si pot sa spun sincer ca alcoolul e mult mai daunator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu legalizare Marijuanei, fumez aceasta planta de 23 de ani si sincer nu am nimic, doar ma relaxeaza, mai grav e cu alcoolul, te distruge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt de acord dar pe manelisti ii rog frumos sa nu fumeze ca nu e pentru ei ...manelistu fumat ...hmm nu stiu ce sa zic