| Brotacelu a întrebat:

Esti de acord cu legalizarea marijuanei? De ce? Explica in maxim 2 randuri.

Răspuns Câştigător
| Dl.Inginer a răspuns:

Nu sunt de acord cu legalizarea drogurilor de nici un fel.

71 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara droguri? ok deci fara alcol tutun energizante e. t. c. nu? sensul din punctu consumatorului: 1 nu exista riscul sa o cumpere stropita cu heroina, 2 o poti fuma civilizat, etc pentru ceilalti 1 iesim din criza (apare o noua industrie) 2 mai dispar din betivi (nimeni nu combina bautura cu iarba), 3 nu te afecteaza, 4 odata cu legalizarea ar aparea si mijloace de informare deci nu ai mai auzi tampenii gen,, creaza dependenta``,,, iti face viata un c... t`` etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord + ca ar scoate si romania din saracie daca sar si cultiva asa ceva aici si orqm tutnul si alcolul sunt mult mai toxice ca marijuanabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Pentru ca avantajele legalizarii sunt mai mari decat dezavantajele. Plus ca statul va castiga foarte multi bani, iar multi cetateni onesti vor aduce bani la buget in loc sa stea in puscarie pentru ca au vrut sa se relaxeze si ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tutunul si alcoolul sunt mai daunatoare decat marijuana.Si inca ceva nu provoaca dependenta. Te induce doar in paranoia.Sunt de acord cu legalizarea ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt de acord, pentru ca daca s-ar legaliza marijuana totul v-a fii altfel si nu ar mai fii atata violentza. Oricum e o super senzatzie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asi fii de acord... tigarile si alcoolul sunt mai daunatoare ca marijuana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! Planta de cannabis = bio conbustibil, va inlocui tutunul, alcoolul, cele mai rezistente fibre naturale, hartie, si in plus NU provoaca dependenta! Nu poti muri de la ea! Nu iti trebuie dezintoxicare ci doar un somn bun si esti ca nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA.(Pentru inceput tin sa va spun ca sunt fumator de peste 10 ani si nu am absolut nici o problema.deci o spun din experienta proprie. cei care comentati, nu spuneti nu daca nu sunteti consumatori sau ati incercat macar odata.bineinteles puteti induce lumea in eroare mintindu-ne.doar la asta se pricepe romanu cel mai bine.la inselat/mintit/furat). pentru ca as face un bine plamanilor inlocuind nicotina cu fum care NU dauneaza la fel cum o face tutunul/berea si multe altele.nu mai ziceti lumea ca provoaca dependenta! induceti lumea in eroare si le bagati numai tampenii in cap...la fel cum aveti si voi.laughing))))))trebuie sa fumezi ~ 50gr/zi, asta absolut zilnic si abia dupa vreo 10 ani s-ar simti o urma de dependenta, si, si aia ar fi psihica nu fizia.si cu totii stim ca fiecare suntem dependenti psihici de cate un lucru, altii calculatoare, altii cola, cafea etc. taceti si vede-ti-va de treaba daca nu stiti despre ce e vorba. poti sa imi intorci vorba in orice fel vrei dar vei continua sa te minti pe tine insuti! si, si cand vei stii ca mintesti, vei continua sa o faci.Prin marijuana te poti recrea, asa cum veniti voi de la munca si beti o bere ca sa va relaxati, o faci si cu marijuana.la fel ca alte PESTE 330 de orase ale lumi, si astea inainte sa se legalizeze in california, inseamna ca daca california, amsterdam si restul de peste 300 de orase sunt mai prosti si mai inapoiati ca si noi pentru ca ai legalizat-o/tolerat-o ceea ce cu totii stim ca nu e adevaratlaughing romanii si luatu deciziilor, e ca si cum ai pune un porc sa scrie o carte sau o vaca sa iti stearga prafu.Si ca sa fie si mai clar, in Romania NU EXISTA medici/clinici de specialitate care sa dovedeasca ce spuneti voi (ca marijuana provoaca dependenta si ca este urmatorul pas la drogurile de mare risc). imi pare rau ca nu m-am incadrat in cele 2 randuri dar nu m-am putut abtine sa nu comentez tampeniile spuse de altii, si rog moderatorul sa nu stearga comentariul, poate cineva intelege mesajul, se harniceste sa-si scoata un documentar sau sa porneasca TV-ul pe discovery channel si sa ii intre o data pentru totdeauna in cap chestiile care trebuie.Si inca ceva: Incetati oameni buni sa va mai mintiti pe voi insiva si restul lumii.
Peace and "Marilize Legajuana"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da big grin oricum, legala sau ilegala in Romania oricum se fumeaza marijuana, dar ar fi mai frumos sa fie legala, are multe efecte pozitive. Si cine spune ca devii dependent de marijuana este chiar PROST laughing consumul de marijuana nu provoaca dependentawinking Romania de rahat straight face In Romania ai voie sa bagi in tine alchool si sa dai in cap la oameni sau sa jefuiesti si multe altele... dar nu ai voie sa fumezi aceasta planta sacra lasata de la Dumnezeu danduti buna dispozitie si stare de prietenie in plus marijuana stinge pofta de agresivitate, scandaluri si multe altele pe care alchoolul ti le da din plin happy Asta este adevarul, cunoscatorii stiuwinking In plus nu te v-a durea capul sau stare de greata a doua zii laughing ca la alchool. LEGALIZATI MARIJUANA, pe bune happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tutunul este mai daunator decat marijuana...deci daaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor...marijuana nu provoaca dependenta! Dependent de droguri ajungi cand iei coca sau heroina.Eu as vrea sa se legalizeze nu e nu stiu ce marijuana asta te face sa plutesti...sa zicem asa dupa care esti perfect ok! De ce sa nu se legalizeze? Plus ca in Ro.sunt mai multi care iau marijuana iar in Olanda e legala si nu se drogheaza atatzia!winkingPeace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! Cu legalizarea marijuanei, vom avea o tara mai prospera si o tara cu o putere turismica extrem de mare, vom lua fata olandei si a celorlalte puteri alea lumii! LEGALIZE IT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! deoarece nu este un drog care te poate omoara si nici imbolnavi in nici un fel, nu creazaa dependeta fizica si nu te afecteaza psihic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si nu doar pentru ca este mai light decat alcolul sau tutunul si nu doar pentru ca te calmeaza, ci pentru miile de benefici care le are minunata planta...de la combustibili bio pana la vindecarea bolilor psihice si nu numai... Cei ce spun nu sunt prea indoctrinati de sistemul de *** in care inca le place sa existe.va pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt de acord. toti cei care ati mai scris ca nu sunteti de acord nu stiti suficiente detalii despre aceasta planta. ea nu provoaca dependenta asa usoara ca alte droguri.nu degeaba i se spune drog usor.ca sa va mai spun ceva de cand s-a descoperit aceasta planta si pana in ziua de azi nimeni nu a murit de la consumul de marijhuana.mai documentati-va inainte sa comentati prst depsre aceasta planta si faza mai e ca guvernu ascunde adevarul despre aceasta planta in fata oamnenil de rand.sa se legalizeze odata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap dar daca se merge pe planul celor din cali. si da pentru ca pentru numele lui dumnezeu suntem o tara libera ...nu vreau sa fiu pus la acelasi loc cu un violator sau un traficant de heroina pentru ca fumezi un joint,,, teehee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei cu NU cu treaba lor iar noi cei cu DA cu treaba noastra.''Nu poti deschide o minte care vrea sa stea in ceata''. Important ii sa ne intelegem bine toti DA+NU = Armonie (ce bine ar fi pentru noi toti) happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Total de acord(de 5 ori mai sanatoasa ca alcoolul si tutunul, mult mai placuta la efecte, ar creste economia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt de acord cu legalizarea marijuanei. Este printre singurele lucruri din lumea asta ca sa te face sa te simti liber.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal...marijuana se fumeaza de cand e lumea si se va fuma...nu vad de ce nu. dar cu alte droguri nu sunt de acord, eu nu consum decat marijuana si mi-e bine asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt de acord deoarece nu il consider ca fiind un drog daunator.
Cannabisul este mai sanatos decat tutunul si alcoolul ambele fiind droguri legale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt de acord cu legalizarea marijuanei.
Si vad, aici multi prosti, si multi tarani, care zic ca nu vor.Sa vedem ce argumente au ei:
1)Nu vor ca Romania sa fie o tara de drogati. In primul rand, intreaba orice psiholog, si iti va spune ca interzicerea unui lucru, nu va face decat sa sporeasca consumul lui. Pot spune, cu 100% certitudine, ca toate guvernele lumii sunt intr o oarecare masura vinovati, pentru numarul de toxicomani etc.
Si de cand pana cand, voi vorbiti de parca Romania e OK, din toate punctele de vedere, in afara de asta, cu drogurile. Fix la asta ne facem de ras...
2)Cica da dependenta. Nimic mai adevarat. Si ciocolata da dependenta, zaharul, cafeaua, calculatorul, internetul, tigarile, alcoolul, orice lucru iti da dependenta, asta nu inseamna ca trebuie interzis. Si nevasta iti da dependenta, asta inseamna ca ar trebui interzisa casatoria? Daca esti dependent, inseamna ca e ceva in neregula cu tine, nu cu lucrul respectiv.
3) Are efecte secundare. Asa si? Ce lucru este perfect in ziua de azi? Cate substante aditive nu sunt adaugata in mancaruri, alimente etc? Asta nu vedeti?
4)Spunea cineva de aici ca daca se legalizeaza, ii este pusa siguranta in pericol. Ce idiotenie... Nici nu mai zic, ca asta iti da o senzatie sa devii mai pasnic, dar unde s-a auzit de cineva care sa moara ucis de cineva high de marijuana? Dar daca te uiti la stirile de la ora 5, vezi 100 de cazuri de accidente, omoruri, de toti betivanii etc...
De acord cu legalizarea. Eu nu vad nici un motiv pentru care sa nu fie legalizata, inca astept unul. Pana acum cei care nu sunt de acord, sunt doar retardati cu pareri preconcepute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da traim intr-o tara libera! Fiecare are dreptul sa aleaga ce e bun si ce nu e bun pentru el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! sunt de acord pentru ca iarba reduce nivelul de agresivitate si sporeste creativitatea. Nu este un drog pentru ca este naturala, la fel ca si ciupercile halucinogene. Da pentru legalizare. Nu e nevoie sa ne ascundem cu ceva de la mama natura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Etnobotanicele`s mai toxice ca si marijuana asa ca nu vad de ce sa nu se legalizeze macar nu ar muri atatia tineri. Oricum lumea tot o sa se drogheze! Si se incepe la ilegale. Daca nu se legalizeaza aduc dealerii.Cine nu-si face rost de marijuana moare de etno!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un raport de crime facut de la alcool in comparatzie cu entobotanice.Cu toate ca nu se compara cu Maria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si voi majoritatea care ati postat stiti foarte multe despre maria.laughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul cred ca ar trebui legalizata:
1. Multi oameni in stare de ebiretate ( din cauza alcolului ) si-au omorat familiile! Cati oameni rasta ori nu dar care au incercat marijuana si-au omorat familiile?
2. Multi oameni au facut cancer din cauza tutunului si mai grav au MURIT! Din cauza marijuanei nimeni nu a murit.
Marijuana il consider un medicament puternic.
Din cauza marijuanei ( care nu este toxica, nu provoaca dependenta, nu provoaca boli sau alte prostii ) poti intra in inchisoare! Tigarile provoaca multe efecte adverse! DECE SUNT LEGALE?
3. Statul ar face mult mai multi bani daca ar pune o taxa micuta.
Ca si in melodiile lui Pacha Man multi oameni nu ar mai provoca scandaluri ar fi mult mai linistiti, discotecile ar fi pline si multe alte beneficii! DECI LEGALIZATI MARIJUANA CA NU MOARE NIMENI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! Clar da. si pentru retarzii de au raspuns nu... f#@$ off

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca sunt de acord conteaza prea putin, ca nu ne ia nimeni in seama