| Magellanaa a întrebat:

Heey :* Am 13 ani, si as vrea sa strang mai multi bani.Parintii nu-mi dau alocatia si as vrea sa am si eu proprii bani de buzunar, fara sa stau sa ma milogesc de ei.Stiu ca e prea devreme pentru oi slujba, dar ma gandeam la ceva de genu,, sa fac meditatii?".Ce as putea face, pentru o primi bani?

18 răspunsuri:
| Clauvdgg a răspuns:

Pai poti vinde pliante sau sa plimbi caini, sau sa vinzi inghetata, daca te lasa cei de acolo happy
Eu primesc in fiecare zi cate 3 lei sa imi iau mancare la scoala, dar nu ii strang, ii cheltui laughing
Poti da si meditatii, dar parintii aleg niste meditatori cu experienta, cu scoala terminata, deci aici nu prea ai sanse.
Roaga-te de parinti sa iti dea bani sa iti iei mancare la scoala si strangi banii, sau pe note. Mie mi-au spus ca atunci cand iau un 10 imi dau 10 lei, cand iau 9 imi dau 5 si daca iau 8 trebuie sa dau eu 10 lei laughing dar luam in fiecare zi cate un 10 sau mai multi si au renuntat la ideea asta. Nici mie nu imi dau alocatia, pentru ca mi-o pun pe card, dar imi da cate 3 lei pe zi si se face pe toata luna cam cat e alocatia. happy
Bafta! laughing

| NicollHellen a răspuns:

Bună seara domnișoara Magellanaa.
În acest caz vă putem fi de folos! Suntem o companie în plină dezvoltare ce caută să formeze tineri precum dvs și să îi ajute să gasesca un job pentru vîrsta lor. Accesați acest link http://ladys-business.blogspot.gr/ și veți vedea despre ce este vorba. Pentru detalii add la ym: ladys. business
Numai bine și așteptăm răspunsul dvs:)!
Cu respect, LadyB:*

| Chira_Cosmina_Teodora_1991 a răspuns (pentru NicollHellen):

Buna,daca am putea vorbi despre asta as fi foarte fericita si eu am nevoie de bani...

| marian23213234 a răspuns:

Poti incepe sa vinizi lucrurile nefolositoare sa faci lucruri precum meditati la diferite materi la care sti ca esti bun/a.

| 9Mike a răspuns (pentru marian23213234):

Da, deci dupa logica ta, dacă plătești meditații, faci bani.

| IFever a răspuns:

Sincer,pana nu ai 18 ani, nu poti avea o slijba, deci cade idea.ai putea da meditatii, te pricepi la ceva anume?

| Magellanaa explică (pentru IFever):

Mda.Adica am media generala 10, deci ma pricepwinking

| Th3RiP a răspuns (pentru Magellanaa):

De curiozitate pe ce cls esti de ai media 10? eu sunt la cel mai bun liceu din sibiu si media maxima e 9, 94 sau 9, 97 cv de genu

| Magellanaa explică (pentru Th3RiP):

A 7-a

| IFever a răspuns (pentru Magellanaa):

Pai ai putea face chestia asta. oricum, succes!

| Diiux a răspuns:

Ai putea vinde hainele care nu iti mai folosesc...sau sunt firme care au nevoie de cineva pentru a imparti pliante...sau ai putea da meditatii la ceva ce te pricepi cum ai scris tu mai sus, astea sunt singurele care le am in minte pentru varsta ta.

| cristians a răspuns:

1.Fa o intelegere cu ai tau de exemplu:
-Mama imi dai 5 lei pe fiecare zii daca fac 20 exerciti la o materie
2.Vinde unele lucruri de exemplu:portofele, daca ai telefoane, pahare etc
3.Economiseste pentru un 1, eu intr-un an am strans 43 de milioane si am facut lucrurile de la 1, 2 si 3big grin

| vladutzick a răspuns:

Sall. Ma eu am 500 de euro dar crede-ma tot e nasol. Parintii nu ma lasa sa ii cheltuiesc. crying Oricum vinde si tu ceva pe Mercador sau Tocmai, fa curatenie, ajuta si tuh un vecin etc. Bafta.

| ღAngelღ a răspuns:

Salut! 1) spune-le parintilor tai sa-ti dea alocatia inapoi rolling on the floor daca nu merge ia-ti " un mini job" sa plimbi cainii sa faci curat etc... Spunele parintilor tai sa-ti dea niste bani de buzunar sati cumperi mancare la scoala gen: " in fiecare zi 2-5 lei" si ti strangi si nu-ti iei nimic de ei. Sau poti juca cu colegii tai un joc de carti pe bani unul sa aduca 30 lei si sa jucati. Eu sunt cea mai buna din clasa la jucatul cartiilor iar colegii mei aduc sume de bani la scoala si asa ma aleg cu baniihappy bafta! pa pa!

| Coltzzzz a răspuns:

Fa o intelegere cu parinti tai: tu ei note bune la scoala ei iti dau 1, 2 sau 3 lei depinde de nota.La mine a mers

| elenutza123 a răspuns (pentru Coltzzzz):

Nu o sa mearga la toti...O sa zica ca nu invata pentru ei ci invatam pentru noi!

| dulausmax a răspuns (pentru Coltzzzz):

1, 2, 3. lei laughing tata are firma de avocatura si fira de parfumuri si tu imi vorbesti mie de 2 3 lei mie imi da cate 100 150 de lei big grin

| Cosereanu_Sebastian_1993 a răspuns:

Vinde fer vechi, la mine o mers hahah