| vlllaaddd a întrebat:

Salut, cam care ar fi costurile daca ai pleca cu masina din Romania spre Ierusalim la mormantul Sfant?

Sibiu-Ierusalim

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iei cu tine slănină și mănânci din brișcă și ai costuri mici. Mai iei cu tine 4 în să plătească ei benzina. Plecați vara cu un cort și dormiți în el. Costurile vor fi aproape zero.

| Simpatic a răspuns (pentru sadrian46):

Eventual sa mergi cu VW sharan impreuna cu 7 pocaiti, ca sa coste putin plinurile de benzina pana in Ierusalim happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e recomandat. Gandeste-te prin ce tari treci, Siria, Palestina, unde nu prea exista nici reguli de circulatie, nici siguranță. S-ar putea sa te coste mai mult decat carburantul. Asa ca tot cu avionul e mai sigur.

| Cosmin3412 a răspuns:

În primul rând trebuie sa te interesezi daca iti dau voi sa intri cu masina in tarile tranzitate, si conditiile de călătorie. Siria, Cisiordania. Dacă mai sunt conflicte in zona. E posibil sa rămâi fără mașină sau fără viață.
Costul benzinei nu ar fi prea mare, sunt in jur de 2700km doar dus. Dacă aveam bani mergeam cu tine, imi plac aventurile astea.

| Alexandru1111199 a răspuns:

rolling on the floor Pai de unde vrei fratioare sa stim noi? E un lucru asa imprevizibil..conteaza cu ce viteza mergi constant, ca sa vezi cat combustibil consumi, conteaza peste ce dai pe drum, gen peste diverse stricaciuni la masina, o pana si altele.Acum mai urmeaza si restul de daca ai ghinion si prinzi undeva aglomerat si trebuie sa te opresti la un hotel(ceea ce e logic ca doar n-oi merge 5 zile incontinuu ca n-ai cum iti trebuie odina), schimbi vreo 1-2 hoteluri, mai iei in considerare si mancarea ca in fiecare tara sunt alte preturi.Deci cum ai vrea sa stim noi?winking
Asa in general uita-te si tu pe google map si vezi cati km sunt, apoi vezi si tu cat consuma maisna per km faci un calcul simnplu si vezi cat dai pe combustibil, bine mai pui acolo macar inca 50% din bani in plus ca nu stii niciodata, apoi si cu dormitu daca esti genu care ar dormi in masina ca sa nu cheltuie banu iesi mai ieftin si asa mai departehee hee.Nu poti sa pui intrebarea asta aici..ca nu e de parca ai zice ca te duci la baraju vidraru si s-au mai dus inca 10 milioane de romani cu masina.ce intrebi tu aici e alta mancare de peste, totul tine de tine de voi cati sunteti in masina cat mancati si altele.

| Justasimplequestion a răspuns:

Nu poti asa ceva doar daca esti inscris in cartea vietii