| AnOOniMuss a întrebat:

Salut, scriu o carte cu demoni, detectivi si dragoste, dar nu am nicio idee pentru titlu. Imi puteti da cateva idei? Este despre o fata care isi vinde sufletul diavolului in schimbul serviciilor acestuia. Este detectiv si investigheaza disparitia fratelui ei si incearca sa-si razbune si familia care a fost asasinata.

Răspuns Câştigător
| ArthurKn a răspuns:

''Final Masquerade''

2 răspunsuri:
| Lhurricane a răspuns:

"Once I wished." = Odata mi-am dorit... ar fi titlu perfect pentru ceea ce vrei sa scrii tinand cont de faptul ca de obicei iti doresti ceva si cand e vorba de demoni si dragoste ajungi sa regreti dupa aia dar iti dai seama prea tarziu.

| Mixum a răspuns:

Meh... și eu sunt scriitor big grin. Încântat!
Cel mai perfect ar fi să îți găsești tu un titlu. Astfel, lucrarea îți va aparține sută la sută.
Nu e greu să faci asta. Gândește-te cum ai putea să reduci întreaga ta poveste la mai puțin de 3 cuvinte. Fă-o în așa fel în cât să sune bine. Să poți tranzmite ceva și cu titlul, nu doar cu povestea.