| tyberyiu a întrebat:

Va rog si eu ceva mult La un joc Numit MEtin2 si care dintre caractere sunt mai bune? Ast rasp Dau Funda:X:X:X

Răspuns Câştigător
| Kenny a răspuns:

Depinde foarte mult de ceea ce iti doresti, daca vrei un caracter PvP (adica bun la dueluri) sau un caracter PvM (care sa creasca repede).

Ceea ce trebuie tu sa stii este ca nu exista cel mai bun caracter: exista cel mai bun jucator. Totul depinde de iteme, de nivelul skill-urilor, de cum sunt organizate punctele de status dar mai ales de persoana din spatele monitorului.

Iti voi face o mica "descriere" a caracterelor din experienta acumulata in joc insa ca sa alegi caracterul care ti se potriveste trebuie mai intai sa le incerci pe fiecare si sa vezi cu care te descurci cel mai bine:

1. Razboinic corp - creste bine, si este destul de bun si in dueluri, marea problema fiind preturile destul de piperate la carti si iteme deoarece wariorii sunt cele mai populare caractere.

2. Razboinic mental - foarte bun PvM la la lvl mic, si decent in dueluri insa numai cu un echipament bun si o tactica corespunzatoare poate invinge caracterele de top PvP, deoarece are skill-uri care pot fi ratate foarte usor.

3. Ninja lama - ninja lama e decent in PvM, are un avantaj major si anume faptul ca isi poate face singur lure iar cu iteme bune si sansa mare de critic rupe si in PvP deoarece Ambuscada combinata cu Camuflaj este skill-ul cu cel mai mare dmg din joc.

4. Ninja arc - ninja arc este extrem de bun in PvP insa ai nevoie de multa rabdare deoarece dupa ce vei face lure vei fi nevoit sa cresti transformat ceea ce nu este deloc usor.

5. Sura magie neagra - unul dintre cele mai bune caractere in dueluri (daca nu cel mai bun) insa creste destul de greu si iarasi ai nevoie de rabdare daca iti vei alege acest caracter.

6. Sura arme magice - la lvl mic este destul de prost in PvP si PvM dar cu skill-urile ridicate si echipament bun la lvl mare (50+) este cel mai bun caracter in PvM, nu prea exceleaza in PvP insa.

7. Shaman zmeu - la lvl mic nu este excelent insa la lvl mare este unul dintre caracterele de top daca stii sa joci cu el.

8. Shamanul vindecator - poate ca unul dintre cele mai grele caractere de jucat, dar merita, daca ai o tactica potrivita, skill-uri la Perfect si iteme +9 poti bate sura magie neagra.

Sper ca ti-am fost de ajutor si daca mai ai vreo nelamurire sunt aici. happy

47 răspunsuri:
| myshleanka a răspuns:

Niciun caracter nu e bun la Metin2. Grafica e naspa rau. Mai degraba apucate de 4story. Am si eu un mage de lvl 27. Papa. Daca te apuci lasa aici id tau sa te adaug in lista.

| AlexTheGhost a răspuns:

Cel mai bun caracter la metin 2 este sura dar iti trebuie la lvl 5 magie neagra

| ninjafamous a răspuns:

Sura :

--BM este cel mai bun la duel (de la lv 50 poti bate si de 75-80)
--AM este cel mai Bun in Crescut
Funda?

a...da si BM sa aveti grija sa bagati la inceput flacara pentru ca merge si la Crescut Si la duel

| elena_6898 a răspuns:

Alege caracterul warrior magiile p mental sunt cele mai bune

| myhutzdin20 a răspuns:

Uite, ce sa-ti zic eu din experienta mea de metin de 5 ani... deci o sa-ti spun cum sta treaba
PvM: Warrior Mental, Sura Arme Magice, Ninja Lama, Shaman Dragon
PvP: Warrior Corp, Sura BM (cel mai bun in pvp dintre toate), Ninja Arc (bun de la distanta), Shaman Leac acestia sunt, mie personal imi place Sura BM ( Black Magic / Magie Neagra )... este mai greu de crescut dar odata ajuns la 2 skilluri M1 (le faci tu dupa aceea cu ajutorul cartilo) devine bun in ambele desi tot vei creste cam greu ...asta e, totusi vei face dueluri cu cei mai buni si ii vei invinge daca stii sa-ti construiesti sura-ul sa stii ca este cel mai greu de construit

| BogdY_6783 a răspuns:

Vedeti ca sunteti prosti de impungeti SURA MAGIE NEAGRA este cel mai bun (am un sura pe LEONIS de lvl 42 FARA ARMA dar cu abanosi si argint +9 cu care ii rup si pe aia de lvl 50) asa ca nu te lua dupa toti fraierii care abereaza.

| TripleH_2380 a răspuns:

Este foarte greu de zis dupa cum zicea si duda depinde de iteme skill-uri status si mai ales cel din spatele monitorului... daca ai o anumita tactika pentru un jokator iti va fi greu sa te desparti pe el pe serverele private cel mai bine e sa fii sura magie neagra dar pe serverele normal sura arme magice este foarte bun PvM insa depinde doar de tine asa ca mai bine sfa cum am facut eu fa-ti 2 conturi si pe el sa existe 2 raboinici 2 sura 2 nija 2 samani si fai de skill-uri diferita si astfel o sa vezi care e mai bun ( parerea mea) bafta la jocwinking

| fulgerfulger1 a răspuns:

Ninja arc e rege pvp ma

| fulgerfulger1 a răspuns:

Ninja arc e regele PvP din mt2...

| Erickutz a răspuns:

Nu crede in nimeni! am sura magie neagra de nivel 73 si ii bat pe aia de 85-86
e cel mai bun din lume frate nu i caracter care sa il bata
dar trebuie sa stii ce tebuie sa evoluezi

| RiccardoPentruTine a răspuns:

Sigur! cel mai bun caracter la dueluri e 100% ninja arc deoarece da de la indepartare foarte bine (depinde de jucator) si cel mai slab cred ca e shaman heal dar sa nu supar pe nimeni va spun ca habar n-am sa joc PACE! daca vreti sa ma cunoasteti metin2.uk lvl 80 arc tongue

| RiccardoPentruTine a răspuns:

Puteti sa radeti de mine am shaman lvl 92 heal si am crescut foarte repede! pe uk

| keEn a răspuns:

Cel mai bun caracter clar este ninja lama :) e adevarat si dureros... la inceput vei lua bataie de la razboinici cu 5-10 nivele mai mici ca tine... dar de la lvl 60+ se schimba treaba;) uite un video sa intelegi ce poate face ninja intr-un pvp :) http://www.youtube.com/watch?v=LB0-WmkgdHc

| chrisstina17 a răspuns:

Ninja Arc... sparge tot ce prinde :X am ninja arc pe taurus are arc corn+ 9, armura de lv 26 + 6 cu 1500 pv si pietre+ 3, colier papuci si cercei cu 500 pv fiecare, scut pentagon + 8 si coif de lv 21 + 7 :X:X:X mergeti pe incredere...ninja arc cel mai bun la pvp. dar si la pvm happy

| Dinca_Alena_1985 a răspuns:

... Ninja zic eu ca este mai bun cartile lui valoreaza putin la fel si majoritatea itemelor la Warior trebuie sa faci bani multi ca sa faci skilurile bune

| Arissia a răspuns:

Intradevar sura magie neagra...cu arme si armura buna...rupi tot

| AutumWind a răspuns:

Majoritatea caracterelor sunt war dar un war pe mental este rezistent numai la atacurile din arma este vulnerabil la skillurile adversarului impotriva unui shaman pe leac face fata greu! Shamanul este foarte bun pvp cam slabut la pvm dar e ok face fata tuturor provocarilor shamanul meu are 32 si bat war pe corp si mental de 35winking