| Schutzstaffel a întrebat:

Sunteti pro sau contra :"Brutalitatea naste respect"? Argumentati raspunsul.

5 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Brutalitatea naste frica. Poti fi respectat din prisma fircii insa acest sentiment este strict conditionat de cel de teama.
Respectul necoditionat este cel care este castigat de un individ fara ca acesta sa influenteze puternic(ca in cazul brutalitatii) pe interlocutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro. Prefer să nu argumentez.

| Predator30 a răspuns:

Nu in tot deauna...
dar de cele mai multe ori iese respect de frica...mai de graba eu zic asa "Brutalitatea naşte" mutanti

| Conner a răspuns:

Da deoarece un om care este brutal mereu este respectat de frica happy

| Etana a răspuns:

Eu sunt contra acestei perceptii. Respectul nu este ceva ce se impune, respectul se castiga prin lucruri pozitive. Doar o persoana demna, dreapta, corecta, inteligenta poate atrage respect. Respect inseamna apreciere. Brutalitatea impune frica, dar nu respect. Un om brutal are doar impresia ca e respectat, dar atunci cand se va afla intr-o "pasa proasta", cei carora credea el ca le impune respectul, sigur il vor ataca.