| SchutzstaffelSS a întrebat:

Sunteti pro sau contra : "Brutalitatea naste respect"? Argumentati raspunsul.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Brutalitatea nu are cum sa aduca respect, doar teama, ura, ranchiuna si dorinta de razbunare. Si cum fiecare nas isi are nasul totdeauna se va gasi unul si mai brutal, asa ca, de multe ori, cel in cauza nu va iesi bine, mai repede sau mai tarziu.
De altfel o oarecare vina apartine si victimelor, daca s-ar coaliza impotriva brutei i-ar putea face acesteia zile amare.

| zăGhost a răspuns:

Contra.
Agresivitatea nu are cum sa aduca ceva bun, in nicio situatie.
Respect pentru neuronii lipsa a celui care nu e capabil sa gaseasca o alta modalitate de a-si rezolva problemele, eventual.

| davidwarner a răspuns:

Contea. Brutalitate naste dezgust, iar respectul trebuie castigat. Poti impune un respect superficial, aperent.

| Felys a răspuns:

Cum sa nasca respect brutalitatea, eventual teama dar respect nicidata, inteligenta aduce respectul oamenilor, brutalitatea este un instinct animalic

| Xtadelo a răspuns:

Contra, mi se pare inuman.

| TheStory a răspuns:

Contra.

| Spitz10 a răspuns:

Pro big grinaca ai ajuns smecher prin brutalitate, toata lumea o sa te respecte.Is o gramada de cazuri la mine in scoala

| bogant23 a răspuns:

Adolf Hitler