| bia0000 a întrebat:

Una dintre pasiunile tale este cititul? Daca da atunci impartaseste-mi impresiile tale despre cartile citite si eu voi face la fel! Imi plac in special romanele de dragoste, dar si altele. Daca te intereseaza lasa-mi un mesaj cu idd tau SAU RELATEAZA O CARTE PE CARE AI CITIT-O

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Eu am citit tot ce au scris surorile Bronte si Jane Austen cu maxima si deosebita placere si "sete". Am citit ce nici cu gandul nu gandesti. Am abonament la biblioteca, am avut toata viata acces la tot felul de carti. Imi plac si cartile pentru adolescenti si le citesc cu placere. Cel mai mult mi-a placut cartea Matilda. M-a impresionat mult. La sfarsitul cartii aveam un sentiment deosebit, asa de euforie placuta, de plutire pe un norisor alb. Chiar daca e o carte pentru copii, mi-a creat niste sentimente tare placute.De asemenea, am citit tot de Agahtha Christie si sir Arthur Conan Doyle dar si Georges Simenon si tot scris de Horia Tecuceanu si nu numai.Cand imi place un autor imi place sa citesc tot ce a scris nu doar cartile mai celebre, mai bine vandute

7 răspunsuri:
| Millanteria a răspuns:

Buna.
Imi place foarte, foarte mult sa citesc. Si mie imi plac romanele de dragoste( bine, nu sunt recomandate pentru cei care au inca o varsta destul de frageda), imi plac foarte mult si cartile care au macar putina actiune in ele. Oricum, toate cartile sunt extrem de folositoare in viata. Cititul NU dauneaza grav sanatatii! Tin minte ca odata am citit o carte destul de grosuta(de vreo 800 si ceva de pagini) intr-o zi. M-am trezit dimineata(pe la 7), mi-am facut igiena intima si am inceput sa citesc. Am citit, am tot citit si s-a facut ora 12. Am mers la masa, am mancat, apoi, iar la citit...Pe la ora 5 am terminat cartea(eram destul de micuta, si nu mai retin cum se numea cartea). Oricum, stiu ca m-a fascinat foarte mult acea carte. Succes la citit cat mai multe carti.happy Sper ca nu te-am plictisit. Pupici!

| smile20000 a răspuns:

Mie mi-a placut cel mai mult cartile cu harry potter.
e vorba de un personaj pe nume harry care incearca sa distruga fortele raului studiind magia la Hogwarts, scoala de farmece si vrajitorii

| aliceinchains a răspuns:

Mie îmi plac multe genuri de cărți. Îmi plac cărțile polițiste ale Agathei Christie - am citit în jur de 15, îmi plac și fantasy, gen Jurnalele Vampirilor ori Amurg, dar și cele de dragoste, cum este Soția călătorului în timp, de Audrey Niffenegger, care-i și preferata mea.

| danielahopes a răspuns:

Da chiar este.imi place foarte mult deoarece ma linisteste si cititul ma invata si cuvinte noi si niste expresi care daca i le spui cuiva care nu a citit niciodata o sa zica ca pur si simplu vorbesti ca si cum l-ai atinge pe suflet.cartea pe care o citesc acum se numeste invocarea de kelly armstrong.este vorba despre o fata de 15 ani care vede stafii.alti spun ca-i schizofrenica iar alti ca e necromanta.

| bia0000 explică:

@iris:cu totii am fost fascinati la un moment dat de viata lui harry potter

| bia0000 explică:

Inca astept raspunsurile voastre, desi este trist sa vad ca sunt putini cei care sunt fascinati de lumea cartilor

| Andy1998 a răspuns:

Hmm. Iti voi recomanda cartea mea preferata. Singur pe lume - Hector Malot

In cartea aceasta este vorba despre un baietel care este vandut unui muziciant ambulant. Pana la urma Remy se ataseaza de noul sau "parinte" si pornesc in muuulte aventuri impreuna.