| anonim_4396 a întrebat:

Dacă șterg un user din lista de prieteni își va da seama? Sau măcar cum fac să nu-mi mai apară întrebările la notificări?

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Isi va da seama, doar daca isi va verifica lista lui de prieteni si nu te va mai vedea acolo. (putin probabil sa faca asta) Pentru a dezactiva notificarile (pe site), cand un prieten adauga o intrebare, acceseaza: http://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/ si fi sigura ca ai dezactivat "Doresc sa primesc o notificare cand un prieten adauga o intrebare" din cadrul sectiunii "Notificari pe site:", dupa care dai click pe Modifica.
Am atasat o poza, pentru o mai buna intelegere: http://i.imgur.com/m02bvfn.png

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu e așa. Dacă îl vei șterge, din lista de prieteni TPU, va primi notificare. Aici, nu e ca pe FB. Acolo, într-adevăr, nu ai cum să știi, când te elimină cineva din listă, dar aici, e altfel. Ești înștiințat. straight face

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ca o completare :
Poţi să intri în secţiunea "Setarile contului meu" din grila portocalie ( vezi în stânga ) - sau direct la linkul http://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/ - acolo ai "Notificari pe site:" şi verifică să NU fie bifată căsuţa "Doresc sa primesc o notificare cand un prieten adauga o intrebare" ( o debifezi ), apoi apeşi tasta "Modifică"!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Mi-ai răspuns cam târziu deoarece mi-am șters o bună parte din prieteni laughing
Sper că nu mă urăsc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu, eu mi-am cumparat un papagal dintr-ala care nu stie decat doua expresii: te-a sters si ti-a dat ignore! Il tin conectat pe pagina cu amici...ai grija! straight face