| larysa20 a întrebat:

Doua fete s-au nascut din aceeasi mama, in aceeasi zi, in acelasi timp, in acelasi an si totusi nu sunt gemene? Cum este posibil? Va pup!

Răspuns Câştigător
| ??c??? a răspuns:

Mama era însărcinată cu tripleți sau mai mulți.

3 răspunsuri:
| ??c??? a răspuns:

Huh pe asta am nimerit-olaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

thinking Cred ca au tatal diferit.

| DMentor a răspuns:

Un bebe se formeaza dintr-un spermatozoid si un ovul. combinatia intre un spermatozoid si un ovul se numeste "ovul fecundat" cateodata, acesta se "sparge" si in loc de un copil rezulta mai multi - gemeni. sunt si situatii cand doua ovule sunt eliberate accidental in acelasi timp. si ambele sunt fecundate. in acest caz se dezolta mai multi copii dar acestia nu sunt gemeni pentru ca rezulta din ovule diferite, cu caracteristici diferite.