| ღArySოﺁℓεღ a întrebat:

Sunt cam plictisita deci, cea mai amuzanta gluma/banc/etc primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Dan10079 a răspuns:

Buna! Uite niste bancuri:
- Cum faci bani cu facebook-ul?
- Urmand, 3 pasi simpli:
1. Intri pe setari cont
2. Da-i click pe dezactivare cont.
3. Te duci la munca...

- Cum iti mai merge casnicia? il intreaba un barbat pe altul la carciuma.
- Foarte bine, dar ceva parca ma pune pe ganduri: ne-am mutat de la Oradea la Constanta si avem in continuare acelasi postas!

La farmacie:
- Puteţi să-mi daţi un test de sarcină?
- De care?
- Negativ, dacă se poate.

Doi tineri se duc in parc. Se aseaza in iarba...ea timida, el indraznet... Pe masura ce se lasa noaptea, mai multe cupluri de indragostiti se aseaza in iarba, in jurul lor. La un moment dat, ea romantica:
- Ce frumos canta greierii!
El nervos:
- Nu sunt greieri, sunt fermoare!

- Eu am ajuns, în sfârşit, la o înţelegere cu soţia mea. O zi mă duc eu la cumpărături, o zi ea.
- Şi sunteţi mulţumiţi?
- Bineînţeles! O zi bem, o zi mâncăm...

Doua blonde intr-o masina, semaforul rosu, se opresc:
- Mamaaa... vezi ce rosu frumos?!
- Da... wow...
- Da... uite ce galben fain...
- Aha...
- Da... uite ce verde frumos...
- Da, asta chiar e super...
- Aaa... iar rosul ala... l-am mai vazut, hai sa mergem!

Doi ardeleni in gara, la ghiseul de bilete:
- Domnisoara, doua bilete.
- Da, sigur, pana unde?
- Gheo, ii spunem?
- Nu.
- Domnisoara, doua bilete, va rog.
- Sigur, dar daca nu-mi spuneti unde mergeti, nu stiu cat sa va cer.
- Gheo, ii spunem?
- Apai, spune-i.
- No, domnisoara draga, noi mer'em la o nunta!

Doi ardeleni la oras, cazati intr-un hotel, la etajul 20. Liftul
nu functioneaza. Se apuca ei sa urce pe scari. Pe la etajul 5, Ion
catre Gheorghe:
- Gheo, am sa iti zic ceva...
- Lasa-ma in amaraciunea mea, imi zici cand ajungem sus.
Dupa inca vreo 7 etaje, Ion:
- Gheo, trebuie sa-ti zic ceva...
- Lasa-ma, Ioane, imi zici cand ajungem. Acu' lasa-ma in pace!
In fata usii, Gheorghe catre Ion:
- Ia zi acum ce voiai sa-mi zici.
- Am uitat cheia la receptie!
Se apuca ei sa coboare. Dupa vreo 5 etaje, Ion vrea sa zica ceva.
- Lasa-ma in pace. Imi zici jos!
Dupa alte 7 etaje, Ion vrea sa spuna ceva, Gheorghe enervat il
opreste. Ajung sleiti la receptie, Ion:
- Mai, Gheo, tu chiar nu stii de gluma?!

Se intalnesc doi ardeleni:
- De ce esti amarat, Ioane?
- Cum sa nu fiu amarat, mai Gheo, amu mi-o murit un bou...
- Eh, nu-ti fa griji ca ase ne-om duce toti, unu' dupa altu'...

Sper sa-ti placa aceste bancuri! laughing

15 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Un barbat de 100 de kg vrea sa mai slabeasca si se duce la un salon de masaj/slabire.Intra in claire merge el ce merge pana vede intr-o camera o blonda dezbracata care ii facea semn sa vina inauntru.Afara pe pancarta de la usa scria"Daca ma prinzi, ma...
Alearga el dupa ea 1 saptamana pana ce o prinde, slabeste 20 de kg si o si...
Saptamana urmatoare se hotareste sa revina ca sa mai slabeasca inca 20 kg
Cand inra in cladire isi zice"Daca e bruneta, m-am scos!"
Ce vede el in camera blondei?
Un negru dezbracat facandu-i semn cu ochiul...afara pe pancarta scria"Daca te prind, te..."laughing

| Ashadow a răspuns:

Ai dat funda altcuiva m-ai dezamagit nici nu ma mai obosesc sa-ti scriu bancuri.Si ce bancuri stiam pfoai nici nu stii ce-ai pierdut

| jungle26 a răspuns (pentru Ashadow):

Ce te mai oftici...

| Ashadow a răspuns (pentru jungle26):

Lipsa de ocupatie ce sa si faci.

| jungle26 a răspuns (pentru Ashadow):

Ai auzit de citit, scris, invatat?

| Ashadow a răspuns (pentru jungle26):

Ai auzit de distractie?

| jungle26 a răspuns (pentru Ashadow):

Si sa citesti o carte interesanta nu e?

| Ashadow a răspuns (pentru jungle26):

Depinde de carte

Răspuns utilizator avertizat
| Ashadow a răspuns (pentru MihneaTheLegend):

Serios? Nu stiam

Răspuns utilizator avertizat
| Ashadow a răspuns (pentru MihneaTheLegend):

Sunt tare am reusit sa invat ceva nou azi.Multumesc ca mi-ai luminat viata plina de prostie.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I:Cum omori un strut?
R:Il sperii cand sta pe ciment! laughing sau culmea agriculturii : sa ari Calea Victoriei cu boii din guvern. funda?:*

| remusdarius a răspuns:

Categoria:armata

intr-o zi generalul iese afara la aer si cand vede o camila si ii intreaba pe soldati:
soldati ce este cu camila asta aici?
soldatii spun:
pai o mai folosim si noi cand ne e dor de o femeie
generalul zice:
bine ma atunci aducetimi-o si mie maine in cort
a doua zi iese generalul cu pantaloni in vine:
eeeee la voi cum a fost?
un soldat mai timid zice:
bai stiti noi o ne suiam pe ea si mergeam la bar!
laughing)) daca te-ai prins eu zic ca merita funda