| TiberiuFasole a întrebat:

Capitolul I:
Prezentarea

Era o vara linistita de iarna, pasariile mureau, gandacii dansau, dar era o MASINA numita MinerX. Ea face o liniuta cu un gandac, nu orice gandac, ci El Miso Quaso. Dar, MinerX a pierdut. In apararea lui:
"-Da, acela era un gandac rau, m-a intimidat, nu e vina me a, de MAMIIII! De ce eu sa pierd? crying((" si-ncepe sa planga.
Sa il lasam pe MinerX, chiar daca era cool:
Era o fata care jefuia banca zilnic, si avea parul blond, era inalta, si era frumoasa, era Daisy( fie vorba-ntrenoi, cam cersea funzi). Ea face mereu pariuri cu MinerX sa o scoata din inchisoare.
Sweety:
O fata misterioasa, nu se stie mai mult despre ea.
Killy:
SPORT, MULT sport.

Am avut nevoie de prezentare. Ia hai ba sa facem un Roman, numit:
"In cautarea lui Freeak".

26 răspunsuri:
| KillMePlease a răspuns:

,, sport, mult sport"? laughing

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

rolling eyes

Ca de obicei, Daisuki personaj principal. Don't judge me!

| TiberiuFasole explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Nu e personaj principal, faza e ca vei afla pe parcurs. Da, ea vine cu ideea principala, dar nu ea e principala. Sincer, tu esti. Fiindca am facut una cu Daisy, acum vreau sa fac si cu cealalta care e fix ca mine, cand am aflat ca suntem cam la feli si nu sunt singurul de la T/A am zis sa fac o poveste cu tine, sa nu suferi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Ce speciala ma simt blushing

| TiberiuFasole explică (pentru anonim_4396):

Fara suparare, nu prea esti. Oooo, fata de indragostire. Un nou cuplu T/A?

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce?
De fapt, ai de ce. Se pare ca toți de la T/A te adora si te idolatrizează (mai puțin eu).

| TiberiuFasole explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Wow wow wow wow, nu o idolatrizam sau cum s-o scrie, ci doar o "folosim" mai mult, fiindca o vedem mai des, daca o vedem mai des ne intra mai usor in minte. Daca ai intra mai des vei fi mai idrolatrizata decat Daisuki.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Daaaa....ar arunca cu pietre dupa mine.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești fraiera, zău.

Chiar nu vezi ca toți de aici se țin după fundu' tau?
Cum vine cineva nou la T/A, ești prima de care se atașează, si daca e băiat... Nu mai spun ca devin nesimțită...

| anonim_4396 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Ce fac? Cu userii noi, nu stiu, eu doar sunt prietenoasa. Nu fac nimic intentionat.
Cine naiba se tine dupa mine?

| TiberiuFasole explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Stai, asta e o neintelegere. Nu noi ne atasam de ea, ci ea de noi. Ea ne adauga prima la lista de prieteni, si logic ca ne amintim mai mult de ea. Nu noi ne atasam de ea, ci ea de noi cu lista de prieteni. Ea a dat la cei mai multi cereri.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru TiberiuFasole):

Hai, ca asta cu lista de prieteni mi se pare o prostie. Ai găsit repede motivul cu lista de prieteni. Pentru mine lista aia e egal cu 0. Am in lista persoane pe care habar nu am de ce le-am adăugat, nu am vorbit niciodată cu ele. Degeaba am pe cineva in lista de prieteni daca nu vorbești cu acea persoana.

| TiberiuFasole explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Acum eu sunt la fel, dar inainte chiar conta pentru mine. A fost prima persoana din lista T/A, si pe atunci chiar imi pasa de acea lista. O aveam aproape goala, doar pe Daisy o aveam si inca unul care era userul anului, deci logic ca nu vorbeam cu ea. Deci Daisy logic ca am vorbit cu ea fiindca simt ca e speciala, fiindca a fost prima de la T/A care m-a adaugat, si dupa a trecut mult timp pana m-a mai adaugat cineva...

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru TiberiuFasole):

Te-ai gândit oare ca pentru tine a însemnat foarte mult, iar atunci, pentru ea, doar un user in plus in lista?

| TiberiuFasole explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

LOGIC ca m-am gandit. Dar, pentru mine era special. Era un sentiment asa... si am zis ca putem devenii prieteni, si nu am vorbit deloc cu ea, deloc, si am marit activitatea la T/A, iari ea m-a observat si a inceput sa vorbeasca cu mine. E doar fiindca e prietenoasa. Eu cred ca iau o pauza de la T/A. T/A ar trebui sa fie o comunitate, sa fim prieteni, nu sa ne certam. Asta inseamna T/A pentru mine, o comunitate, in care nu ne certam, in care ne facem niste roluri imaginare si suntem liberi, fara reguli, facem ce vrem, suntem prietenosi. T/A inseamna mult pentru mine, destul de mult, pentru orice tip timid, am nevoie de niste "prieteni", iar la T/A mi i-am facut. Ar trebui sa faci la fel, sa-ti faci prieteni pe T/A, iti zic eu ca dupa va fi muult mai usor in realitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TiberiuFasole):

Ce cuplu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Pe Miner l-am considerat mereu fratele care nu l-am avut niciodata. Atunci tot ce-mi ramane de facut este sa plec de la T/A. Imi pare rau ca sunt asa o piaza rea.

| TiberiuFasole explică (pentru anonim_4396):

Pe bune? Ai muncit asa mult si acum vrei sa renunti pentru o parere proasta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru TiberiuFasole):

O sa fiu la alte categorii, nu vreau sa mai incurc lumea pe aici.

| TiberiuFasole explică (pentru anonim_4396):

NU POTI, NU POTI SA NE LASI! Gandes-te cat de unica e categoria asta... Tu ai fost atata timp cea mai activa si acum... ne dezamagesti pe aproape toti de la T/A daca faci asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TiberiuFasole):

Ma gasesti la alte categorii. Noapte buna!

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu încurci pe nimeni aici. Nu renunța la t/a din cauza mea. De obicei lumea nu ia in seama ce spun, uneori oamenii nici macar nu ma asculta când vorbesc, si m-am obișnuit așa. Tocmai de aceea mi-am permis sa spun ce am zis, crezând ca nimeni nu va lua in seama ce zic.
Știi... Sa renunți tu la T/A e ca si cum un mare youtuber ar renunța la youtube din cauza unui singur hater.
Nu ma înțelege greșit, Lorena, nu am nimic cu tine, din contra, țin la tine si am vrut doar sa îmi spun parerea
Îmi pare rău.

| TiberiuFasole explică (pentru anonim_4396):

Gandeste-te cat te-ai distrat aici... Nu mai sunt multi de la T/A, tu esti ultima veche. Fara tine T/A s-ar duce... Zii tu ca nu te-ai distrat aici!

| Copac13 a răspuns:

Universul nu este infinit el se mareste incontinu in fiecare minut, in fiecare secunda avnseaza formand noi galaxy in timp ce altele mor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cersesc funde? Eu? Cersetor de funde ce esti.
Of Freaak, unde esti? sad

| TiberiuFasole explică (pentru anonim_4396):

Se scrie funzi, ce nu-ntelegi? sad