| Shiva a întrebat:

Ieri mi-am lut ca insecta de companie o albina.
O cheama Musca, deoarece pana acum am avut numai muste si tantari. Acum e ceva nou am o albina http://myfacewhen.com/i/497.jpeg >: (hai muriti de ciuda)
Chestia e ca nu stiu cu ce sa o hranesc :O3. i-am dat ciocolata, milkshake... pizza, fasole, salata de vinete, si nu manca.

Voi ce insecta de companie aveti? >>:

Răspuns Câştigător
| Gabriela0206 a răspuns:

Eu am un castor big grin. E un castor de treaba. E ascultator, nu musca batranii pe strada (doar copii ii plac), mananca mese la ore fixe (uneori si canapeua din sufragerie, da' nu-i nimic, redecoram casa.) si nu doarme in pat (a costuit un baraj in cada).
E cel mai bun prieten al meu! Il cheama Scote-l-pe-asta-afara-din-casa. E un nume frumos, nu? Stiu, a fost ideea mamei. :X
Ce?! Poftim? Ce spui? Castorul nu e insecta? surprise Ba da, cum sa nu fie?
*Ii acopera urechile lui Scote-l-pe-asta-afara-din-casa*
Nu vorbi asa cand e de fata, isi va da seama ca e adoptat! frustrated

99 răspunsuri:
| Georgiana98 a răspuns:

Buna eu am un gandacel adorabil.
http://www.google.com/......tp?/imgres
Mananca detoate si cand spun detoate nu mint ca a mancat-o si pe bunica stie sa joace poker si e un desinger mai ceva ca Botezatu...

| gigel68 a răspuns:

Vezi ca mananca doar shaorma, cate 2-3 o data...

| BubblesDoubleS a răspuns:

Am un purcelus cu aripi urechi de dinozaur si copitele lui pegas.big grin
Imi place ca fumeaza gazonul dimineata si parul mosnegilor ca desert:X.

| BubblesDoubleS a răspuns:

@TeAmInVizor
Ai noroclaughing
Un hamster care face pedichiura.
La maini face ceva? Ca mii lene sa ma duc pan' la salonhee hee

| Valisha18 a răspuns:

Buna! Eu as zice sa-i dai miere si sa-i scuturi polenul de la o floare. Din cate stiu eu asta mananca. Eu sa stii ca am avut melci. Ii tineam intr-o cutie cu gauri si le placea salata mai mult, o manacau mereu mazim intr-o ora. happy Sper ca te-am ajutat!

| Satisfaction a răspuns:

Eu am o maimuta. Abia astept sa fie mare. Este baiat si o sa creasca ca si baietii astia hot de prin lume. Stii care-i problema la maimuta mea? Isi suge laba. Nu stiu ce sa-i fac. Mi-e frica ca de la atata supt sa nu i se duca dintii in fata. Il cheama Kudro si in rest nu am probleme cu el. Mananca ce prinde si bea numai lapte. Doarme toata ziua si noaptea umbla prin vecini. Mai este o problema: cateodata i se mai ridica intre picioare si trebuie sa ies din camera laughing in rest ii de treaba tipu' laughing. Stai sa vezi cum l-am gasit...o fi el micut dar ne-am dat intalnire intr-un club. L-am vz pe facebook si mi-a placut de moaca lui. el a vrut sa fim impreuna dar eu i-am spus ca-i doar un copil si ca daca vrea totusi pot sa il adopt. A vrut si acum locuieste la mine. Cand va fi mai mare vrea sa fie fotomodel. ce zici? Ii facem lipeala cu albina ta?

| rosesonfire a răspuns:

Eu am un paianjen ca animal de companie.Il cheama Ha(i)ry...Suntem cei mai buni prieteni.Sa vezi ce perisor lung si pufos are pe el.Are 10 cm si 6 ochi(mori de ciuda).Ma lasa sa il spal si sa ma joc cu el. Si-a facut panza deasupra patului meu si noaptea ii cant ca sa adoarma.E cel mai bun animal si daca te mai lauzi mult iti va manca ALBINA devil In legatura cu mancarea, al meu mananca "ce prinde"...
Pup:*

| SunShine_5894 a răspuns:

Trebuia sa incerci cu flori:p Eu am avut un magar. Manca tot ce-i dadeam, tineam la el ca la ochii mei din cap. Apoi m-am enervat ca nu-i mai convenea nimic si i-am tras un sut in fund.

| ElShaarawy a răspuns:

Am un gandacoaica pe nume Shiva si mananca si bea din wc

| Deeiutss a răspuns:

@Gabriela0206 mai mult sa nu se mai ia de mine, dar nu mar deranja si a doua posibilitate big grin

| BgDc a răspuns:

Am o rama; nu, nu e insecta dar tot animal de companie e. I-am pus numele Ginger. De ziua ei i-am cumparat un trening si niste adidasi, in caz ca o sa ii creasca picioare. :X Bucurie mare pe ea. In fiecare seara ne plimbam prin oras, toata lumea se opreste sa stea de vorba cu noi. E vedeta orasului. De curand i-am luat o lesa, nu cumva sa fuga sa o pierd x_X

| LeeJiEun a răspuns:

Poti sa i dai lubenitza.E plina de,, apa'' si asta i place.Trebuie sa i versi undeva intr-un loc apa unde sa isi poata lua. Poti sa i dai pepene galben.Mult noroc cu elwinking

| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a răspuns:

Am un achaearanea tepidariorum si este foarte cuminte big grin ii dau sa manince muste si bucati de tenii sfirtecate din cainele lui Trinitas happy le maninca cu placere dupa care se duce la curve...

| Fantasy a răspuns:

Eu am un purice si o tenie de 8 m juma' rolling on the floor))))))))))

| bugasebi a răspuns:

Eu am un purice,e tare dragalas cateodata ma gadila, din pacate de multe ori a plecat la vecini si imi era frica sa nu il calce masina sad.
Dupa cum am spus e tare dragut si face multe trucuri, de exemplu ieri l-am invatat sa prinda soareci dar soarecele avea multi purici si l-am pierdut sad.Dar acum 3 ore a venit inapoi acasa.
Alt truc pe care l-am invatat a fost sa intre la hamul de la trasura, partea buna ca poate sa sara si mai evit din cozi, partea proasta e ca trasura cantareste 200 kg si sare pe masini...Maine plec la mare asa ca il las in grija unui hotel pentru insecte de companie.

| CostyMe a răspuns:

Eu il am pe tata apicultor si am mai invatat ceva de la el, trebuie sa ii dai zahar inmuiat cu o jumatate de pahar de apa... sper ca te-am ajutat... Funda? big grin

| DarkSkittles a răspuns:

Musca dintr-o para si pune-o langa albina. poti sa incerci si cu pepene sau poti sa-i dai o floare pentru ca are polen si da-i miere sau daca ai un fagure! pofta mare, albinuta!

| rafyx27 a răspuns:

Si eu am o insecta de companie. Un carabus.L-am invatat sa joace bowling si se pricepe de minune la baseball. L-am numit DistrugatorulDeProsti3000, fiindca de fiecare data cand ma duc cu el la scoala tine prosti la distanta( si pe prof.). Eu il hranesc cu lapte de crocodil de Calamazu, vezicile furnicilor sud-americane si par din capu' lu' soramea devil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i miere! Si eu am un purice! Cateodata ma musca...rolling on the floor

| Annd a răspuns:

Eu dorm cu curca in pat.

| Tsunade99 a răspuns:

Eu am cateva muste, cainele adora purecii, floriile mele au buburuze, iar o prietena a mea are un stub PLIN de albine. Asa ca hahahaha-mori de ciuda!

Ps: intre timp dreseaz-o sa invetze traseul de la campie la tine acasa, poate isi aduce si un prieten si face 30 de purici de aia mici de albina si iti creezi s tu un stup, si mai tarziu dale drum in camera si fugi, apoi strig-o pe maicate si spune-i ca s-a intamplat o tragedie: camera ta e infestata de albine.

| n1445 a răspuns:

Am o gramada de albine in strugurihee hee

| KinoAndreea a răspuns:

Vez' poate te inteapa albina si dupa aia moarelaughing

asa...cum spuneam...eu am primit in dar un puric de la catelusa mea si numele lui e Dumnul Puricel, tare, ha?laughing si imi impart sangele cu eltonguesmug.

| raluca250 a răspuns:

Eu am 2 insecte acest videoclip o sa te ajute sa intelegi despre ce este vorbe :)) http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=rBObIF80BTo

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Eu am 6 caini! 4 pisici 4 papagali
si nu mai dorm noaptea crying
laughing

| AndreyG a răspuns:

Foarte simpatic subiectu.mai ales ca e facut la mistolaughing Ce m-am ras citind toate astea cu castorul si albinele etc.ma mir ca unii cred ca e pe bune ce spune-ti voi acolo.

| andreisandu28 a răspuns:

Esti o proasta shiva

| Claudiuu a răspuns:

Am un paianjen numele lui e ''painjen''.PS: ii plac mustele.

| ILŞMM a răspuns:

Și eu am albină. rolling on the floor

| OSCARtoons a răspuns:

Povestea mea...
Intr-o seara un mic paianjen cu cruce a intrat pe geam si statea pe perete smug...Imi era frica de el la inceput, totusi, fiind singur acasa am inceput o conversatie si ne-am inteles de minune...
Acum doarme cu mine in pat :X Mereu ii prind muste si ii le dau decii mancarea nu e o problema...
Il iubesc :X