| Shiva a întrebat:

Ieri mi-am lut ca insecta de companie o albina.
O cheama Musca, deoarece pana acum am avut numai muste si tantari. Acum e ceva nou am o albina http://myfacewhen.com/i/497.jpeg >: (hai muriti de ciuda)
Chestia e ca nu stiu cu ce sa o hranesc :O3. i-am dat ciocolata, milkshake... pizza, fasole, salata de vinete, si nu manca.

Voi ce insecta de companie aveti? >>:

Răspuns Câştigător
| Gabriela0206 a răspuns:

Eu am un castor big grin. E un castor de treaba. E ascultator, nu musca batranii pe strada (doar copii ii plac), mananca mese la ore fixe (uneori si canapeua din sufragerie, da' nu-i nimic, redecoram casa.) si nu doarme in pat (a costuit un baraj in cada).
E cel mai bun prieten al meu! Il cheama Scote-l-pe-asta-afara-din-casa. E un nume frumos, nu? Stiu, a fost ideea mamei. :X
Ce?! Poftim? Ce spui? Castorul nu e insecta? surprise Ba da, cum sa nu fie?
*Ii acopera urechile lui Scote-l-pe-asta-afara-din-casa*
Nu vorbi asa cand e de fata, isi va da seama ca e adoptat! frustrated

99 răspunsuri:
| ShyKido a răspuns:

Eu am o pisica.
Insecta mea e cea mai originala de pe.aici b-)
Mori de ciuda!

| gheorgheasdasa a răspuns:

Am vaz animalutzele voastre de companie si mi-am zis ca e timpul sa ma laud si eu cu animalele mele de companie.
Am un Purec (de fapt e caine.da` l-am numit Purec ). cand merg pe strada si-l strig se uita lumea ciudat. le-o fi ciuda? nu-mi dau seama... si mai am o pisica neagra. f desteapta dar care prin minune raspunde la numele pisica.proasta. intr-o noapte pe la 3. m-am trezit sa beau apa. cand deodata s-a deschis usa.ma uit. nimeni.m-am speriat ca naiba. cand deodata vine ea "miauuuu" atunci i-am zis " du-te dracul de pisica proasta" si de atunci raspunde la pisica.proasta.
Am uitat sa specific ca nick.name-u lu Purec este Einshtein.mi-a dovedit de multe ori inteligenta lui. meream cu el pe strada. si ne-am oprit langa gardu` unui om ( vroia sa-si faca nevoile ). gradul era cu stalpi de ciment deci cainele avea pe c sa-si faca treaba...cand deodata claxoneaza o masina.cainele speriat incearca sa fuga dar a gresit directia si a dat cu capu de ciment laughing s-a auzit un poc destul de tare si am fugit dupa el sa-l prind.
Pai shiva.albinutzei tale ai putea sa-i dai ceva sa nu se ingrase... incearca s-o hranesti cu castorul Gabrielei.sau bag-o pe regim dur dandu-i oua clocite ( de batran peste 80 ani ) laughing sper ca te-am ajutat. Sa-ti traiasca albina care moare peste 2 zile

| KyssOana a răspuns:

Buna Shiva big grin.eu nu am o insecta de compani dar albinei ai puteai sai dai flori sau zahar aseazaile intr-un suport si mai adui pe cineva ca,,,, companiawinking

| lorycool a răspuns:

Stupid.

| AmphetamineGirl a răspuns:

Ce intrebare penibila rolling on the floor))

| NoInteres a răspuns:

Am un vierme de fructe. ( moritii de ciudaa )
adoraaa fructele rolling on the floor

| spiceontheparty a răspuns:

Papa!

| spiceontheparty a răspuns:

Da-i cac*

| stefy_6374 a răspuns:

Hraneste`o cu miere sau zahar sau un fel de sirop din apa cu zahar.

| R11 a răspuns:

Rame scarboase am eu big grin si cand am chef ma joc cu mama big grin

| Aaaaaaaaandrei a răspuns:

Gabriela0206 de unde ai luat castorul? as vrea si eu unul

| Mirceamrc a răspuns:

Tare si eu am un dihor imi roade cablurile de internet zilnic

| MissGreenDots a răspuns:

Eu am o molie pedofila. Cand o scot la plimbare in parc, trebuie sa o tin in lesa...deja am lasat cativa copii cu sechele. O cheama Pedo-Molia. Doarme in garaj deoarece am sub 18 ani (si precizez inca odata ca e pedofila)si mama nu o lasa sa doarma cu mine in pat... sad Oricum o iubesc, si sper sa nu moara prea curand. love struck

| Catalinxxxx a răspuns:

Ei daca va zic eu ce isecta am crepati de ciuda eu am o insecta pe nume dildau il duc toata ziua la plimbare si cum vede vreo fata se trezeste si el si vrea sa o cunosca la fel ca mine ha ha ha ha ha ha ha ha ce glume am

| MEANGIRL01 a răspuns:

Vai. mor de ciuda. ma uit si plang laughing) eu am un paduche de companie. il tin pe frunte. e prietenul meu cel mai bun. poate le facem cunostinta candvawinking cat despre mancare hranesteo cu excremente de sobolon. e o delicatesa laughing bafta cu animalul tauwinking :*

| icsulescu_9871 a răspuns:

WTF? Albinele nu sunt insecte de companie...

| Lolaaaaaaaaa20 a răspuns:

Am albine.doi vecini langa mine au stupurilaughing
Tantari, muste si ce vrei.
Da ca animal de companie am o cartita.O cheama Pupa-ma undeva ca esti micncioasa.
o hranesc cu bucati de florilaughing

| Ana10000100 a răspuns:

...Pai ea mananca polen de flori, asta e sigur, dar tu faci misto de noi? cum sa ai ca insecta de companie O ALBINA? urasc albinele! Si cum pana acum ai avut numai muste si tantari?laughing)))) ohoooow woaw ...In fine, dar ar trebui sa o cheme ALBINUTZA, eu am o albina de plus si cand eram mica ii ziceam ALBINUTZA.

| DjSprIt3 a răspuns:

Pai las-o sa te muste sa vedem ce se intampla

| Problemaaa a răspuns:

Am un carabusi si mananca shaorma si kebab laughinglaughinglaughingrolling on the floor

| TryToKillMe a răspuns:

Eu am un caine Dragon cad ies in oras cu prieteni mergem la marginea orasului si icendiem case cu cainele(ATENTIE a nu se folositi da foc de tabare

| dan3nd a răspuns:

Am o omida :X
Si-a chemat si familia si acum chem si eu deratizarea...
Cine doareste 1 pui de omida call: 0764127724 (Cosmote) sau 0728253149 (Vodafone) 599 euro [Negociabil]
Mananca doar frunze de Marijuana! {din acest motiv o dau afara... (mi-a mancat toata marijuana angry)}

| StEfSySu a răspuns:

Eu am o vulpe cu sase cozii ...cu 12 ochi...5 picioare si 2 suflete.mananca numai bureti in fiecare zi.deastta nu's prooasta sa o ascult.app.o cheama " Da'te Draq" e un nume dragut. Funda?

| BlackList00 a răspuns:

Mah auziti ce prostii zice-ti cati ani aveti 3?laughing sorry dar aici pe TPU nu pune-ti niste intrebari fara sens+nu ai cum sa tii o albina ca nu-i pl sa stea cu un om aia te inteapa la fel si:capsusele,rama(?),castor mai mere,furnici, purici, paduchi...rolling on the floor saraci de voilaughing

| roxanagabriella1 a răspuns:

Buna.eu am un bondarsmug.nu prea mananca nimic:-s.i-am dat cereale cu lapte. Tigari. suc dar nu vreastraight face... poate il combin pe bobi cu albinuta tasmug.nai vrea?

| yonutzu89 a răspuns:

Un gandachappy

| sociopath a răspuns:

Eu am un ****smug.L-am gasit in WC dupa ce a iesit tata.Presupun ca e destul de batran tinand cont de faptul ca era aproape negru si marethinking L-am numit "Brownie"smug.E foarte destept,plecase inainte sa trag apasmug dar nu l-am mai gasit dupa aiasad si l-am cautat si in canalizare. Sper sa fi lasat acolo samanta si sa creasca altu la locbatting eyelashes
Cat despre albinuta ta,las-o, cine stie poate tine foarte mult la siluta, vrei sa iti cheltuiasca dupa aia banii pe medicamente de slabit?laughing

| Stalker246 a răspuns:

Eu nu ma niciun animal Dar mi-as dori un greiere rolling on the floor

| cryss2512 a răspuns:

Dai o floare cu polen, un stup si gata. si eu am avut o albina dar cand s-a facut mai mare am lasat-o sa plece sa exploreze si sa intelepe lumea.
eu am avut un pui de gargaritza abandonata de parintii sai pe o floare.pana cand crescuse ii adusesem eu flori cu polen dar dupa am invatat-o sa zboare.o cheama scumpika acu are 3 zilehappy

| BIA44 a răspuns:

Ei voi care aveti capuse sunteti nebuni n=va omoara nu-i normal la cap sa ai insecte in casa mai ales daca esti la bloc!