| georgesur a întrebat:

In afara unei case sunt trei intrerupatoare. Casa are o usa si nu are ferestre.
Puteti ramane in afara casei si sa actionati comutatoarele in orice mod doriti.
Dupa ce ati terminat, aveti voie sa deschideti usa, sa intrati in casa. apoi trebuie sa spuneti care din comutatoare actioneaza becul. (Numai unul din ele actioneaza becul; becul a fost initial stins; exclus a va uita pe gaura cheii sau a demonta intrerupatoarele!)

Răspuns Câştigător
| kinkyk a răspuns:

Daca toate 3 becurile sunt stinse, conectezi 2 înrerupătoare, aştepţi 2 minute, îl stingi pe unul din ele şi intri în cameră. Un bec o să ardă şi ştii că este cel pe care l-ai lăsat aprins. Alt bec o să fie fierbinte că l-ai ţinut aprins 2 minute. Al 3 le-a va fi rece, este becul de-al cărui întrerupător nu te-ai atins. Cu un bec nu-mi dau seama. De fapt, daca stau bine sa ma gandesc, e acelasi raspuns. Conectezi 2 intrerupatoare, astepti putin si opresti unul. Daca becul e aprins, e cel care l-ai lasat conectat, daca e stins si frige, e cel care l-ai conectat si deconectat, daca becul e stins si rece, e intrerupatorul de care nu te-ai atins.

27 răspunsuri:
| Ţepeşu a răspuns:

Prima intrebare de la trivia/amuzante... long history.

| Filipjack a răspuns (pentru Ţepeşu):

Dar prima de pe TPU?

| Polaris a răspuns:

3 ani mai târziu:
Polaris a găsit prima întrebare de la T/A.
Dați-i lui Polaris o medalie.

| uǝʞɔıp a răspuns:

Si ce vrei de la mine?

| AnneBre a răspuns:

Tu stii sa vorbesti romaneste?raised eyebrows

| Loome a răspuns:

Asta e pe de parte cea mai veche ]ntrebare pe T/A. Respect, tipule/

| andreutz a răspuns:

Sau...astepti sa vina noaptea...si apoi incerci intrerupatoarele...si se va vedea lumina happy

| Budincăă a răspuns:

Am inteles decat ceva cu 3 becuri. Respect, boss.b-)

| kinkyk a răspuns:

Eu stiam o problema asemanatoare dar cu 3 becuri conectate la 3 intrerupatoare.

| AirănMeidăn a răspuns:

Da

| PedoBarbie a răspuns:

Nu am înţeles nimic.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu știam ca asta e prima întrebare de pe T/A

| LordBolton a răspuns:

Ce exprimare frumoasa

u.s Marian112 a descoperit prima intrebare de pe T/A

| LordBolton a răspuns (pentru LordBolton):

P.s prima intrebare de pe T/A descoperita.

| DonaldTrump a răspuns (pentru LordBolton):

Esti foarte fain sa stii :*

| LordBolton a răspuns (pentru DonaldTrump):

Mercii prietenul meu si eu te iubesc :*

| Neverwas a răspuns:

Prima intrebare de pe t/a, baby!

| αɴι28 a răspuns:

Ani ieste aci'!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grea problema ai pus in aplicare, spune-o in fata noului Guvern sa o rezolve, ca doar vrea sa creasca pretul la curentul electric.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul dintre cele 3 comutatoare care nu deschid usa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Turbox a trecut pe aici!

| Otto2014 a răspuns:

Wow,prima intrebare de pe t/a

| AinştainIsBack a răspuns:

Wow, prima intrebare de T/A

Ainștain was here.

| ѕოiℓ a răspuns:

Ma pis pe intrerupatoare.

| FreyLike a răspuns:

Pas, mi-e lene sa citesc. Bye!