| Geanin a întrebat:

In afara unei case sunt trei intrerupatoare. Casa are o usa si nu are ferestre.

Puteti ramane in afara casei si sa actionati comutatoarele in orice mod doriti.

Dupa ce ati terminat, aveti voie sa deschideti usa, sa intrati in casa. apoi trebuie sa spuneti care din comutatoare actioneaza becul. (Numai unul din ele actioneaza becul; becul a fost initial stins; exclus a va uita pe gaura cheii sau a demonta intrerupatoarele!)

Răspuns Câştigător
| TiberiuFasole a răspuns:

Asta a fost prima si prima intrebare T/A.

| Geanin explică (pentru TiberiuFasole):

Felicitari! Asta era raspunsul!

19 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

Nu ma intereseaza, creierul meu nu poate procesa atata informatie grea.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

In your face laughing

Daca toate 3 becurile sunt stinse, conectezi 2 înrerupătoare, aştepţi 2 minute, îl stingi pe unul din ele şi intri în cameră. Un bec o să ardă şi ştii că este cel pe care l-ai lăsat aprins. Alt bec o să fie fierbinte că l-ai ţinut aprins 2 minute. Al 3 le-a va fi rece, este becul de-al cărui întrerupător nu te-ai atins. Cu un bec nu-mi dau seama. De fapt, daca stau bine sa ma gandesc, e acelasi raspuns. Conectezi 2 intrerupatoare, astepti putin si opresti unul. Daca becul e aprins, e cel care l-ai lasat conectat, daca e stins si frige, e cel care l-ai conectat si deconectat, daca becul e stins si rece, e intrerupatorul de care nu te-ai atins.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

I.o la asta ce stie. Esti dăstept bă. laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebarea e alta: Cat de prost esti ca sa faci o casa fara geamuri si o singura usa, si pui 3 becuri in interior si intrerupatoarele afara?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Iti trebuie o inteligenta rara ca sa faci asta.
Parca faza asta am vazut-o si la "Iti joaca mintea", cred ca asa se numea thinking

| Croampa a răspuns:

Sunt ninja, deci da! straight face

PS: Yamori Aniki! crying crying crying

| Mieeez666 a răspuns (pentru Croampa):

Ala e actor p0rno?

| Croampa a răspuns (pentru Mieeez666):

Ce-ai cu mine? straight face

| Mieeez666 a răspuns (pentru Croampa):

Anime-urile spun tot.

| Croampa a răspuns (pentru Mieeez666):

Nici mie nu-mi place poza ta de profil, da' nu ma iau de tine la fiecare raspuns! straight face

| Mieeez666 a răspuns (pentru Croampa):

Poti sa te iei, nu imi pasa. (cum nu ar trebui sa-ti pese nici tie de ce zic eu)

| Croampa a răspuns (pentru Mieeez666):

Ăăă... m-ai lasat fara cuvinte! straight face

| Mieeez666 a răspuns (pentru Croampa):

laughing
Mi s-a mai spus. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea asta e de cand eram eu la gradinita. Si raspunsul tot big grin

| L1feDRAIN a răspuns:

E prima data cind la o chestie logica spun: Nu am inteles nimic big grin

| notefree a răspuns:

Detonez casa