| deniiiii234 a întrebat:

In Lady Popular la minijocul Mastermind am facut peste 45 de combinatii.Cand se termina? Imi explica cineva cum sta treaba cu acest minijoc? Cea mai completa explicatie primeste o fundita.

Răspuns Câştigător
| G a răspuns:

Scopul jocului este sa ghicesti o combinatie de buline.
eu de obicei fac asa: prima data, pun toate bulinele de o singura culoare, de obicei prima (albastra).
daca imi apare vreo bila neagra alaturi, inseamna ca atatea buline cate bile negre sunt corecte si la locul potrivit (daca nu apare nimic, inseamna ca nu sunt buline albastre in combinatie si incerci din nou, punand toate bulinele de culoarea urmatoare).
apoi banuiesc care ar fi alea; presupunem ca la prima combinatie mi-a dat 2 bile negre, deci 2 buline sunt in locul bun.
presupunem ca acele buline ar fi primele doua.
pun primele 2 buline in aceiasi culoare (albastru), iar celelalte 2 in culoarea urmatoare (galben sau verde sau care era laughing ).
acum poate sa imi rezulte asa:
- cel putin 2 bile negre (daca am 2 bile negre, inseamna ca primele 2 buline sunt albastre dar nu am nicio bulina galbena; daca am 3 bile negre, inseamna ca primele 2 buline sunt albastre, iar una din cele 2 galbene e pusa corect; daca ai 4 bile negre ai castigat smug)
- cel putin 2 cercuri albe (daca ai 2 cercuri albe, inseamna ca bulinele albastre nu sunt la locul lor, deci la urmatoarea combinatie pui cele 2 buline albastre ultimele; daca ai 3 cercuri albe, inseamna ca in combinatie ai 2 buline albastre si una galbena, dar niciuna nu este la locul ei; daca ai 4 cercuri albe, schimbi locul bulinelor albastre cu cele galbene).
si tot asa. laughing cu tehnica asta fac de obicei maxim 8 incercari. sper ca ai inteles ceva-ceva. laughing daca vrei, iti explic mai in detaliu, pe cazuri etc. laughing

| ir3al a răspuns (pentru G):

Ajuta-ma si pe mine te rog.iti dau contul si parola, ca nu ma ajuta nimeni m-am rugat de toate fetele plsss lasa-mi id tau

| ir3al a răspuns (pentru G):

Ajuta-ma si pe mine te rog.M-am rugat de toate fetele si nici una nu-mi raspunde la intrebari plss lasa-mi id taucrying

| dennysukk a răspuns (pentru ir3al):

Te ajut eu

11 răspunsuri:
| Satisfaction a răspuns:

Si eu tot incerc sa joc master mind si am facut toate bulinele negre si mi-o scris ca am pierdut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai de ales intre 6 culori...negru,portocaliu,galben,rosu,verde,albastru
de exemplu pui primele trei culori albastru galben verde soru
daca ai o bila alba...inseamna ca decat o culoare este corecta dar nu ai ghicit si locul ei in casuta asta inseamna ca la urmatoarea ghicitoare trebiue saiei aceeasi culoare dar sa ii muti locul de cate ori este nevoie ca sa iti dispara bila alba si in schimb sa iti apara cea neagra
aia neagra inseamna ca ai ghicit si culoarea si locul ei in casuta ceea ce inseamna ce data viitoare ei aceiasi culoare in aceiasi casuta si tot asa pana iti apar 4 casute negre ceea ce inseamna ca ai ghicit combinatia si vei primi recompensa de la lady popular adica baniiiiiiiiiiiiiii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap pai pune si tuh 6 buline de aceiasi culoare mie mi-a reusit :* pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghicesti combinatzia corectaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti foarte incuiati! daca nu stit de ce jucati fratilor?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si au joc ladypopular dar nu stiu sa joc mastermind...am facut toata bilele negre si mi-a scris ca am pierdut.

| yuyubarbie19 a răspuns:

Nici eu nu-l inteleg

| dennysukk a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine va rog numele domnisoarei :: crinutza. va rogg frumos nu pot sa trec de master mid kiss