| Geanin a întrebat:

"Închideţi timp de 40 de zile într-un alambic lichidul spermatic al bărbatului. El ajunge să intre în putrefacţie, până când începe să se mişte, lucru care este uşor de recunoscut. După această perioadă el va apărea într-o formă asemănătoare unui om, dar transparent, ca fără substanţă. Dacă după aceea hrănim în fiecare zi acest tânăr produs, prudent şi cu grijă, cu sânge uman, şi îl conservăm timp de 40 de săptămâni la o căldură constantă, egală cu cea a abdomenului unui cal, acest produs va deveni un copil adevărat şi viu, cu toate membrele sale, ca şi acela născut din femeie, însă mult mai mic."

Paracelsus

Pareri? A incercat cineva? A functionat?

13 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

De ce sa nu-l las intr-o fata mai bine?

| LePotato a răspuns:

Daca ai sti putina biologie, ti-ai da seama de ce n-ar functiona.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Inchideti si un ovul tot acolo si daca se plictisesc impreuna o sa faca o runda de cotargeala, fapt din care o sa rezulte un unicorn gay. Cum naiba sa fie posibil, si de ce ma rog temperatura de cal, aia umana ce are?

| Geanin explică (pentru FABULOSUL6000):

Nu vroba mea!
E a lui https://ro.wikipedia.org/wiki/Paracelsus.
Orice e posibil cu voia Lui, cu voia lu al dă sus!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Geanin):

Stiu ce e cu ala, dar vezi tu, el isi baza teoria asta pe niste studii care nu erau tocmai stiintifice.E clar de la o posta ca nu se poate, dar lipseste contextul aici.El afirma asta in contextul cercetarilor lui in alchimie si magie, chestii care anuleaza total factorul genetic si aduce mai mult mister decat lamurile.Pe scurt, la citatul asta mergea urmatoarea completare de final,, bazat pe o teorie emisa in urma studieri teoretice a, alchimiei si magiei,,.Ar mai fi de spus inca doua lucruri:

1.Magia nu e demonstrata deci se anuleaza din start
2.Alchimia,desi precede chimia moderna, contine foarte multe teori (Ex: piatra filozofala) care nu au putut fi demonstrate stiintific, deci trebuie tratata cu scepticism.
Asa ca omuletul tau verde este doar o fantasma (sau poate ca nu) a unui om genial dar cel mai probabil putin sarit de pe fix.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde am mai văzut asta? thinking
Ne apucam sa creem zombi ă?

| Geanin explică (pentru anonim_4396):

Nu e chiar intrebarea mea, e repostata de la Inferno.
Mi s-a parut interesanta!

| L1feDRAIN a răspuns:

Vrei sa incerci?
Fac aceasta banca cu s*perma pentru tine rolling on the floor

Zi adresa, sa-ti trimit coletul.

Răspuns utilizator avertizat