| DaVà a întrebat:

Mai este cineva prin preajma care nu iubeste matematica din toata inima si care ar da orice sa se intoarca in timp sa-i sugrume pe Pitagora si Thales ca sa nu mai scrie tampeniile lor de teorii?

28 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Vouă astea vi se par grele? ಠ_ಠ Să vă ferească ăl' de sus să intraţi pă mate-info. THAT'S hell.

| Bogdanux a răspuns (pentru Muflă):

Eu unul stiam ce oribil e la mate-info, chiar dinainte sa intru la liceu, mai ales cand nu le prea ai cu matematica.De asta nu m-am dus pe profil.Ca daca ma duceam...era cum ai zis tu.

| DaVà explică (pentru Muflă):

Stai tu linistita ca nu facem tocmai noi asta

| DaVà explică (pentru Bogdanux):

Daca mi se pune pe creieras sa intru la fizica-chimie sau chimie alimentara belesc carasu`

| Muflă a răspuns (pentru Bogdanux):

Eu m-am dus ca retardata pă mate-info ca să nu-mi limitez opţiunile... şi după doi ani de chinuri şi coşmaruri cu profu' de chimie mi se spune că era ok să intru şi pe filo pentru ce vreau eu -__- FML.

| Bogdanux a răspuns (pentru Muflă):

Lol, ironia sortii...

Pana la urma cred ca are si mate-info farmecul ei...cred. :/. Asta daca tu in orice cuvant vezi cate o cifra, ecuatie sau formula... da'. daca esti un mini-Eminescu, e cam nasol.

| Bogdanux a răspuns:

Saptamana trecuta am primit pedeapsa la mate : sa scriu de 800 de ori niste formule idioate.Si am momentan un 5.

| DaVà explică (pentru Bogdanux):

Ah...asta imi aminteste de orele de geometrie:"Vicol! La tabla dobitocule! Te ia dracu`"

| Bya132 a răspuns:

Ascultă aici: Astăzi am fost ascultată la matematică. Deşi pare crud şi groaznic, să vă arăt faţa mea...

Înainte să mă asculte: http://www.myfacewhen.com/44/
Când strigă tare numele meu: http://www.myfacewhen.com/6/
Când văd exerciţiile care mi le dă să le rezolv: http://www.myfacewhen.com/96/
Văd exerciţiile la geometrie: http://www.myfacewhen.com/378/
Îmi dau seama că de fapt sunt simple: http://www.myfacewhen.com/379/
Mă trece în bancă: http://www.myfacewhen.com/53
Îmi spune că am 10: http://www.myfacewhen.com/188

| ViezurE a răspuns:

Nu o urăsc, chiar îmi place...acum urmează un copil virgin cu iq cât număru de la pantof să zică "hăhă tocilarule"...

| Bianca3108 a răspuns (pentru ViezurE):

Si mie imi place matematica. happy

| DaVà explică (pentru ViezurE):

Ala zice" hah hah tokilarulhe"

| Holocaust a răspuns:

Tu crezi ca T. Lui Pitagora si Thales sunt grele?
Stai sa vezi intr-a 9-a, sa-ti vina sa te *ceva* pe ei de vectori si de reguli tampite.si sa mai dai si de o profa ca a mea, pe care o doare fix in *undeva* ca n-ai inteles tu o problema!
Oh, gata.Deja ma simt mai bine.^^

| Cristianne a răspuns:

Nu,mie-mi place matematica în sine...happyMă rog,e vorba și de profesori,despre ceea ce se dă,etc,dar matematica nu-i așa grea dacă o înțelegi. Teoriile lui Pitagora,respectiv Thales nu sunt grele,dar dacă tu,atunci când se predau, te gândești la unicorni, e logic că nu o să înțelegi nimic și o să plângi că matematica-i nașpa și că toți celor cărora le place sunt niște idioți.

| DaVà explică (pentru Cristianne):

Ai si tu dreptate. Daca jucam carti cand preda el nuş-ce teorii...

| Cristianne a răspuns (pentru DaVà):

Nu știu cât de sarcastic/ă ești, dar mă rog.Ce vreau să zic e că matematica nu e așa grea, dar trebuie înțeleasă.

| HepiBăluns a răspuns:

Oaustraight face acum mi-am dat seama ca (virgula), clasa noastra o sa se micsoreze putin cu putin... daca una o luat un 4.50 la un test de algebra in clasa a 6-a, apai la anul' se impusca pentru ca va ramane repetentathinking

| Karinakari99 a răspuns:

Da,crede-mă,fiindcă urăsc matematica, dar sunt clasa a şaptea şi încă nu am făcut teorema lui Pitagora.

| DaVà explică (pentru Karinakari99):

O s-o urasti dublu.C*cam-as eu pe ipotepuza la patrat egal cu cateta la patrat - cateta la patrat

| infires a răspuns:

Mdeaa...În clasa a patra, practic o iubeam, acum...

| NothingToEat a răspuns:

Eu

| diaηα a răspuns:

Matematica? :o
Cea mai mica nota : 1
Cea mai mare nota : 7
(in clasa a 8-a ^.^')
Profa e o scorpie. Mai ales cand ma striga "magarito", "dobitoaco", "nesimtito" imi ajunge la inimioara love struck.
E asa de frumoasa, ca mai ca nu cad dp scaun cand o vad. Atata` par are pă` cap cat am si eu pe pi2da happy
Bine ca scap de ea anul viitor. day dreaming
S-o prind numa si in clasa a 9-a ca urm zi va aparea in ziar "Fata in varsta de 15 ani (la anul happy s-a sinucis din cauza profei de matematica"
Pitagora? Thales? Sa vezi tu teorema celor 3 perpendiculare. o.O

@Bogdanux 800 de ori formule? HoHo happy Eu am avut 150 de exercitii dp o zi pe alta happy
@вσммιє si eu am dat foc la culegerea de mate ♥
---
Interesting, ha? smug

| Paulla a răspuns:

Ăh? Lasă-i pe Pitagora şi restul, că geometria e 'partea' de matematică cu care ma împac şi eu bine...
În schimb la algebră sunt la fel de bună ca la franceză. And je suis a disaster la francais...

| ChuChu a răspuns:

Si eu urasc matematica din toata inima :>:>:>
Am si dat foc la culegera de mate
http://www.google.ro/......tp?/imgres

mda...o ars si casa :|

| MKV a răspuns:

Au facut-o altii in locul nostru...

| AfroBelgianu a răspuns:

Mda... daca n-ar fi existat Pitagora si Thales nu am mai stii ce-i aia calculator. Vezi tu... tehnologia s-a dezvoltat foarte mult datorita matematicii. Marile firme : Microsoft,Google, Apple, Samsung Etc nu ar mai fi existat acum! Deci matematica e si ea buna la cevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Woaw, in sfirsit cineva care este de acord cu mine, si eu cu el, desigur. daca vrei sa stii nu doar elevii sunt enervati cu teoriile astea, ci chiar si profesorii, adica profa se plingea cu noi la o lectie, cred ca tot eram la geometrie cu thales, si alte stupiditati. Bla-bla-bla-bla-bla

| laxyblaxy a răspuns:

Eu,crede-ma!