| LaughingKarima a întrebat:

Am auzit de la prezentatorul de stiri Croampa ca mi se sinucid fanii pentru ca nu mai continui povestea, si cum nu am atata timp sa ma duc la inmormantari si sa mananc colaci, uite aici part 6 2/2. Si ma gandeam la o chestie, cred ca am sa fac capitole tip flashback, sa aflati si voi cum ati intrat in agentie si in echipa 7, insa dupa partea cu prima misiune al lui Mad.
Part 6 2/2
"Imi aminteam ca era mai putin de mers pana la camera armelor." spune Hyouka. Acum, eroii nostri isi faceau drumul spre camera armelor, avand prima data sa traverseze(aici mi s-a stricat romana) holul cel lung, care pe margini avea expuse experimente tinute in custi. Deoarece agentia are nevoie de asasini, CEO-ul(mi-am pierdut romana aici) a decis sa 'imprumute' oameni de pe strada si sa faca experimente pe ei, ca sa nu mai trebuiasca sa foloseasca arme, ci ei insusi(?) sa fie arme. Cateva dintre experimentele reusite sunt chiar in echipa 7 : Karima, Kama, Hyouka, Sweety, Life si Doub.
"Au mutat camera." ii explica Croampa.
"Un experiment a iesit cumva din cusca, a omorat garzile si a intrat in camera cu arme." vine si Karima cu explicatile."Pe prima arma pe care a pus mana a folosit-o ca sa se sinucida." isi termina ea explicatia. Hyouka doar dadu din cap intelegator(in engleza partea asta suna mai logic). Mad inca se uita urat la Karima pentru piedica pusa. "Daca te uiti urat la mine nu rezolvi nimic." ii zice Karima lui Mad. Una din ciudatele puteri primite in urma experimentelor facute pe ea, e sa simta atunci cand cineva se uita la ea cu ganduri rele, ca acum cand Mad se gandeste cum i-ar sta oare fetei cu un topor infipt in cap.
Restul drumului a fost parcurs in liniste, cu exceptia urletelor disperate ale experimentelor. Ajunsi la camera, Croampa este lasat sa apese pe butoane, o data terminand de apasat, usile metalice de 5 metri grosime(si 8 in inaltime daca va intereseaza) se deschid si inchid o data ce grupul ajunge inauntru.
Toate armele, de la arme vechi la moderne, de la asiatice la europene, sunt expuse in vitrine(?). Peretii si mesele sunt pline de arme, la fel si suporturile.
"Si pot sa imi aleg ce vreau eu?" intreba Mad uimit in timp ce se uita prin jur.
"Orice in afara de mitraliere." ii spune Hyouka cu un zambet. Prima data Mad fusese confuz, insa isi aminti de Suck si iubirea lui fata de mitraliere. Mad incepu inca o data sa se uite la toate armele, inspectandu-le, din cand in cand luand cate o arma in mana ca sa ii probeze greutatea. Ceilalti 3 luara un loc pe jos, asteptandu-l pe noul venit sa isi aleaga o arma.
-in celalalt colt al orasului-
"Cand vine Sergiu inapoi va omoara." spune Suck de parca era cel mai normal lucru din lume.
"Dar nu e asa rau." spune Doub inclinandu-si capul, incercand sa se minta singur.
"Adica da..." continua Dante(sau Amira, sau ma rog, iti schimbi numele prea des)."Daca iti inclini capul si inchizi ochii," isi inclina capul in partea stanga si isi inchise ochii "nu mai e asa de rau." baietii incercau sa le faca pe fete sa se simta mai bine desi nu le prea iesea. In urma unei certi de ale fetelor, Sweety dadu foc la casa, iar restul fetelor care au incercat sa stanga focul nu au facut decat sa il extinda. Acum, fetele stau jos pe ciment cu armele incrucisate la piept si cu spatele la casa in timp ce baietii privesc cum arde casa de parca se uita la o priveliste uimitoare sau la un film interesant.
"Suntem moarte." spune Killy inainte sa isi dea drumul pe spate, si sa inceapa sa se tavale pe jos(ca in anime big grin)
-inapoi in camera armelor 2 ore mai tarziu-
Karima era complet intinsa pe jos pe spate, Croampa de plictiseala incepuse si el sa se uita la arme iar Hyouka era adormit intr-un colt. Mad inca isi cauta o arma care sa se potriveasca.
"Nuuuuuu aiiiiiiiii termiiiiinat incaaaaaaaaa?" se plange Karima. Nu doar ca era plictisita, insa ii era si foarte cald. Karima isi intoarce privirea spre Hyouka din colt, dupa care se uita prin jurul ei, si gasind batul de la coliagul lui Croampa, il ia si il arunca in capul lui Hyouka. Baiatul se trezeste si sare ca ars de pe locul pe care statea facand-o pe Karima sa rada. Dintr-o data, din celalalt capat al camerei se aude vocea lui Mad.
"Am gasit!" urla el vesel. Trioul(?) isi facuse drum spre Mad, gata sa vada ce arma si-a ales nou venitul dupa 2 ore intregi de cautare.
Si aici ca in filme, va las sa va intrebati ce arma si-a ales Mad big grin

Răspuns Câştigător
| DonaldTrump a răspuns:

Saracul mad sad rest in peperoni.

26 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Apar si eu smug Mi-a placut.

Sabie laser sau bazooka la sigur. (neah, sabie laser)

| KamaSutra a răspuns:

Pizza,raspunsul e pizza big grin

| LaughingKarima explică (pentru KamaSutra):

Pizza e intotdeauna raspunsul love struck

| KamaSutra a răspuns (pentru LaughingKarima):

Pentru orice intrebare love struck

| LaughingKarima explică (pentru KamaSutra):

Exact, ma bucur ca ma intelegi love struck love struck

| raMLesS a răspuns:

E bună, da' pe mine de ce nu mă puneţi?

| LaughingKarima explică (pentru raMLesS):

Am mai zis o data ca nu va adaug pe toti deodata ca turma, apareti toti pe rand, duh! no talking

| LePotato a răspuns:

Sper ca Sniper

| LaughingKarima explică (pentru LePotato):

Haha, buna asta laughing

| LePotato a răspuns (pentru LaughingKarima):

Pai da...sa fac quickscope/noscope =]]

| Croampa a răspuns:

Da' eu cum mi-am gasit biciu'? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pam pam pam paaaaaam. Gata, mi am Putin si o termin si eu pe a mea.

| LaughingKarima explică (pentru anonim_4396):

Mai repede femeie, nu te platesc sa stai degeaba! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Platesti?
Da banii la baiatu...

| LaughingKarima explică (pentru anonim_4396):

Ce bani fata, te platesc tinandute departe de Suck, e mai bine decat sa primesti bani laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Mie imi dai banii, lasa tu scuza cu Suku, da banii. Daaaa.O-O îmi trebuie droguri.

| LaughingKarima explică (pentru anonim_4396):

Si un psiholog, droguri si un psiholog O-O

| LePotato a răspuns (pentru LaughingKarima):

So...sper ca nu mi-am ales ca arma o furculita #_#

| LaughingKarima explică (pentru LePotato):

Normal ca nu, nu sunt eu chiar asa rea love struck

| LePotato a răspuns (pentru LaughingKarima):

"nu sunt eu chiar asa rea" worried

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Pai daca-l omor?

| L1feDRAIN a răspuns:

Daca eu sunt experiment.

Macar fa sa fie un experiment fatal laughing
(Scrie pe google: Ruvik The Evil Within si ce puteri are acest sadist pentru sora si viata lui pierduta)

Asa,
Dante?
I F*(*& this story
Gata, nu citesc, mai suparat.

| LaughingKarima explică (pentru L1feDRAIN):

Pai daca nu mai citesti povestea nu iti dau ce puteri vrei tu tongue no talking

| L1feDRAIN a răspuns (pentru LaughingKarima):

Bine o voi citi laughing
Dar daca vad pe Dante ma duc la urmatorul abzat sau cum se mai spune
ok?

| LaughingKarima explică (pentru L1feDRAIN):

Asa frate, vezi ca poti laughing
da, da, te fac de nu interactionezi cu el prea mult tongue

| L1feDRAIN a răspuns (pentru LaughingKarima):

Yay!
Te pup laughing

Întrebări recente