| xXyOnutZhXx a întrebat:

Vreau si eu niste glume bune
cele mai amuzante primesc funda si restul vot!

Răspuns Câştigător
| ReallySomebody a răspuns:

*o batrana spune*
-Doamne, pe Michael Jackson l`am iubit si mi l`ai luat
Pe Elvis Presley l`am iubit, si mi l`ai luat. Da doamne sti cat il iubesc pe Traian Basescu?

Un tigan pe front!
Colonelul:
- Fratilor, sa luptam toti pana la unu’.
Tiganul:
- Asa, manca-ti-as, poate la doua ne culcam si noi.

Era o profesoara mai noua e muzica, si avea ea fixuri ca atunci cand copiii intra la ora, sa ii spuna buna ziua si alt ceva pe ritm melodic. La prima ora de muzica, Gigel lipseste.Merge el la a doua ora, si ii spune profesoarei:
-Buna ziua ma scuzati ca am intarziat [fara sa cante].
*raspunde profesoara*
-Iesi afara si saluta si zi ce ai de spus cum trebuie.
Merge Gigel pe hol si tocmai atunci directorul trece pe langa el si ii spune:
-Gigele, tu ai muzica nu?
-Da domn` director.
-Pai bine mai Gigele, intra in clasa si spune-i doamnei profesoare ca i`a murit mama si ii dau liber sa plece, ca mie oricum nu imi place sa transmit vestile proaste.
*merge Gigel, intra in clasa si zice*
-Tralalala [cantand] a murit mamicata [tot cantand]

sau altu cu Aurellaughing

Merge Aurel in ultima saptamana de scoala la profesoara de romana, tocmai cand se incheiau mediile si ii spune
-Doamna profesoara. corectatimi teza va rog, si faceti-mi`o dvs. mai bine de 10 ca daca nu.nu imi iese media si nu pot trece clasa.
-Pai nu pot Aurele cum sa fac asa ceva...
-Haideti doamna profesoara, va dau 5 milioane
*vede asta banii.si ii corecteaza teza si i`o face de 10*
*peste 1 minut*
-Doamna profesoara, da daca tot sunt aici, incheiati media la toata clasa sa fie cinstit.
-Pai nu pot Aurele cum sa fac asa ceva?
-Haideti doamna, ca va dau 6 milioane.
*vede banii, ce zice in gandu ei "las ca`l fraieresc pe asta si mai am si bani in plus.*
*ma rog, incheie asta media*
*Aurel pleaca, si isi aduce aminte de ceva si spune*:
-Auziti doamna profesoara, da mi-au mai ramas 80 de lei.
-Pai si ce imi zici mie?
-Pai stiti, m`am intalnit cu contabilul dvs. si.
-Si ce ma?
-mi-a zis sa va dau salariul.

ma rog. stiu multeee.da nu imi mai aduc aminte pe toate

5 răspunsuri:
| CriminalăÎnSerie a răspuns:

Ham ham` laughing.
(lanaibacumajusculele)

| HepiBăluns a răspuns:

Am cumparat un album Michael Jackson... Dupa cateva luni Michael Jackson a murit.
Am cumparat un iPhone...Si Steve Jobs a murit.
Stiu ce voi face maine...Voi cumpara un album Justin Bieber!

| ady123 a răspuns:

Doi ardeleni la oras, cazati intr-un hotel, la etajul 20. Liftul
nu functioneaza. Se apuca ei sa urce pe scari. Pe la etajul 5, Ion
catre Gheorghe:
- Gheo, am sa iti zic ceva...
- Lasa-ma in amaraciunea mea, imi zici cand ajungem sus.
Dupa inca vreo 7 etaje, Ion:
- Gheo, trebuie sa-ti zic ceva...
- Lasa-ma, Ioane, imi zici cand ajungem. Acu' lasa-ma in pace!
In fata usii, Gheorghe catre Ion:
- Ia zi acum ce voiai sa-mi zici.
- Am uitat cheia la receptie!
Se apuca ei sa coboare. Dupa vreo 5 etaje, Ion vrea sa zica ceva.
- Lasa-ma in pace. Imi zici jos!
Dupa alte 7 etaje, Ion vrea sa spuna ceva, Gheorghe enervat il
opreste. Ajung sleiti la receptie, Ion:
- Mai, Gheo, tu chiar nu stii de gluma?!

| Comeandtellmesomething a răspuns (pentru ady123):

Prima dată am citit "2 ardeleni castraţi într-un hotel..."