| MâţăCuPurici a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru : la ora de civica trebuie sa fiu ministrul economiei imi poate spune cineva cam ce face acest ministru adica inteleg ca e legat de economie dar ma rog ce face mai exact? funda raspunsul cel mai rapid si de foloshappy

3 răspunsuri:
| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Iti spun eu scrii pe o foaie cu litere mari de tipar BOC, o atasezi eventual printr`o agrafa debluza ta, iei o rigla/ cutit desi stiu ac nu e voie la scoala, si te faci ca ti`o infigi in inimarolling on the floor

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Serios acumbig grin nu stiu.sad

| ZEU93 a răspuns:

Ministrul de economie are rolul de a urmari echilibrul bugetar al statului,de a elabora solutii de forme industriale,energetice, comerciale si economice, urmareste diferite strategii nationale si cheltuie banii primiti de la uniune europeana laughing