| ColorWorldFantezi a întrebat:

Am o intrebare desopre The Gimp. Vreau sa fac png-uri pe el dar nu doar in format png ci sa decupez poza dau la instrumentul lasoo selectez poza pana apare linia punctata si cand dau cancel de pe tastatura imi apare alb dar eu vreau sa imi apara transparent. Cine ma ajuta va rog? Dau Funda garantat.

1 răspuns:
| blacksui a răspuns:

Te referi sa stergi partile care nu sunt necesare la poze? din cate stiu eu dai cu lasoo dupa ce a fost selectat locu acela stergi cu guma de sters, imposibil sa nu`ti apara transparent locu unde ai sters.Din cate stiu poti sa incerci si cu photofiltre [un alt program in care poti face png`uri insa nu`i chiar asa de buna calitatea] sau photoshop.