| Adodo a întrebat:

Astazi am sters praful in spatele calculatorului iar el era aprins. I-am dat un restart si acum nu merge monitorul, se aprinde unitatea dar nu merge monitorul. Am pus si un alt monitor dar nu merge. Ce s-a intamplat cu el?

4 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Vezi dacă firul monitorului care se bagă în priză e bine introdus în spatele monitorului. Aşa păţeam la PC şi eu uneori când întorceam monitorul spre pat să mă uit la vreun film. Se mişcă puţin firul din mufa unde trebuie băgat. Încearcă să îl împingi cât de tare poţi în monitor.

| rrarres a răspuns:

Ai verificat toate cablurile?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cu ce ai sters unitatea? Cu o carpa uscata, servetel? Daca da, atunci nu vad de ce sa nu mearga. Ai bagat bine cablul? Sau poate ai strambat in vreun fel mufa. Uita-te mai bine!