| Piiink a întrebat:

Buna cine imi explica si mie cum sta faza cu deochiul si cum se descanta? mersiii :X

Răspuns Câştigător
| Qweell a răspuns:

Deochiu inseamna a fura energia spirituala a cuiva laughing de aia copii mici au nevoie sa poarte un jnur rosu la mana

Cauta p google cum se descanta

3 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai se spune ca esti deochiat cand o persoana se uita insistent la tine si te simti mereu privita/privit. de obicei cand esti deochiat te simti rau si te doare tare capul. din vechi timpuri oamenii foloseau o cana cu apa deaspura caruia ardeau chibrite spunand rugaciuni si facand insemnul crucii. ce rugaciuni se zic sincer nu stiu fiinda cineva care stie sa faca asa ceva nu are voie sa zica fiindca e o superstitie cum ca daca dezvalui rugaciunea nu vei mai fi capabil sa desfaci deochiul...

| Ana_2576 a răspuns:

Eu stiu ca deochiul e atunci cand cineva se minuneaza extrem de mult de o anumita persoana, dintr'un anumit motiv. Si daca esti deochiat trebuie sa gasesti o persoana care are leac si iti va descanta mangaindu'te pe frunte si zicand Tatal Nostru.

Dar daca nu crezi in asa ceva nu te va afecta. ^.^