| DeeDee_5809 a întrebat:

Cine m-a ajuta cu ceva?

Trebuie sa fac pe maine o compunere despre " cum mi-am petrecut vacanta de iarna " in limba engleza si nu-mi vine nicio idee
M-ar putea careva ajuta cu o mica idee? O fraza? Ceva?

Astept parerile voastre

MS multkiss*

PS: ofer fundita idei care m-a ajutat cel mai mult love struck

Răspuns Câştigător
| Cherisheverything a răspuns:

Ai putea spune ca ti-ai petrecut vacanta la bunici, la munte, ori in strainatate. Ori cu prietenii cei mai apropiati. Ori ca te-ai intalnit cu diversi prieteni, mai vechi si nu va mai saturatzi de vorba. Sau ca pur si simplu ai stat acasa si te-ai relaxat cititnd carti, sau uitandu-te la filme. Si presupun ca a si nins nu? Foloseste-ti imaginatia! happy Pup.

11 răspunsuri:
| Alex_7297 a răspuns:

Fă-o în română mai întâi, după aia tradu-o în engleză!

| DeNyyy a răspuns:

Incearca sa folosesti niste expresii frumoasa. uite cum facem nu prea am idei dar, eu sunt foarte buna la engleza. fa un text nu prea lung sau na cum vrei tu si mi-l trimiti pe privat intr-un mesaj aici pe TPU si iti promit ca maine ti-l dau in engleza. oricum faci cum vrei te poooop

Răspuns utilizator avertizat
| Pho3nix a răspuns:

Fa compunerea in romana apoi o traduci.
Scrie ca ai calatorit mult, ca te-ai distrat cu prietenii, ca ai facut nebunii cu prietenii...etc.

Succes

| Clauditza a răspuns:

Intra pe google si da la traducere din ROMANA-ENGLEZA scrie compunerea in romana si ti se va traduce apoi in engleza SUCCES!

| claudica a răspuns:

De unde esti?

| deel a răspuns:

Intra pe google translate si scrie compunerea in romana si dupa aia google ti-o traduce imediat in engleza big grin eu asa imi fac temele la engleza si germanabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti frumoasa focc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, imi pare rau ca nu stii engleza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesteti imaginatia, fa-o in romina si apoi draduo in engleza, saa o sa ti fie mai usor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa zici despre cum a fost afara cat de mare a fost zapada...eu trebuie sa fac in germana.ca in engleza ar fi usooor