| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o curiozitate. Deci, eu sunt prietena foarte buna cu un baiat cu un an mai mare decat mine. Noi vorbim des prin mesaje. Intr-o seara, el m-a intrebat daca il plac, si eu i-am zis ca da, il plac. Si el a zis ca este reciproc. Si cu mai multe seri dupa (pentru ca nu mai imi raspunsese la mesaje) l-am intrebat daca e suparat pe mine. Si el a zis ca nu e suparat si m-a intrebat de ce ar putea fi. Si eu i-am zis ca probabil e suparat din cauza ca am voirbit despre chestia daca ne placem amandoi. Si el mi-a zis ca de fapt nu el vorbise cu mine in seara aia prin mesaje, ci era varasa, care mai demult incercase sa ne combine (dar n-am vrut eu, fiinda la acel moment nu-mi placea de el.). Si dupa ce mi-a zis ca de fapt a fost varasa, nu s-a mai intamplat nimic. Adic au trecut vreo 2 luni, si suntem la fel de buni prieteni, numai ca nu mai vorbim atat de mult prin mesaje. Si intrebarea este: Ce s-a intamplat cu el? Nu mai vrea sa comunice cu mine sau ii place de mine si nu stie cum sa-mi spuna( si nu vrea sa strice prietenia? Multumesc. Va rog sa nu ma luati la misto, eu chiar cer sfaturi. happy

1 răspuns:
| Jameson a răspuns:

S-ar putea sa vrea sa nu strice prietenia, sau nu aiba curajul sa iti spuna. Dar nu inteleg faptul de ce s-a racit fata de tine. Poate din cauza ca tu ai crezut ca el te place si apoi ai aflat ca a fost varasa, probabil nu te place te vrea doar ca o buna prietena.