| PuFuLeThE_9988 a întrebat:

vreau si eu niste statusuri de suparare, nervozitate, ceva de Viata grea ca sa zic asa... ceva geb: nu mai suport, totul e prea greu pentru mine...cam asa dau funa:X

Răspuns Câştigător
| MaDyXa a răspuns:

Ar trebui sa intelegi o data pentru todeanua ca status de tristete sau cum spui tu nu te ajuta deloc.din contra mai rau iti fac.Incearca sa uiti toate supararile stiind ca ai langa tine persoana care niciodata nu te-a lasat la greu si nici tu te va lasa.Fi mai increzatoare in propriile tale forte.Nu ne-a fost dat sa castigam mereu, uneori trebuie sa mai si pierdem asa este viata cu bune si cu rele.Nu te descuraja pentru un lucru pe care regreti ca l`ai facut.Cat despre nervi-sa dispara.Nu are rost sa te enervezi.nu rezolvi nimic.crezi ca se vor rezolva problemele daca ai nervi, plangi toata noaptea si esti trista? NU.Gandeste`te ca aceea persoana de langa tine ar da orice ca sa te vada fericita.ar da orice sa nu mai suferi.ar fi in stare sa isi dea propria viata ca tu sa nu mai suferi atat de mult.pe ea o doare cand te vede trista si site ca nu poate face nimic.o doare enorm de mult ca nu poate face nimic sa iti recapeti fericirea demult pierduta.Mii de lucruri bune se intampla in lume dar si alte mii de lucruri rele.candva binele va veni si pe strada ta.nu dispera si asteapta`l.sii.daca vezi ca nu vine fa-ti`l cu mana ta...si in ultimu` rand adu`ti aminte de cea care te vrea fericita si gandeste`te ca prin tine traieste si ea. sper ca tea`am ajutat... funda?:X:X:X

2 răspunsuri:
| crissmay a răspuns:

1)Uneori viata e de neinteles, ea nu iarta iar tu nu ai de ales.
2.Un carbune aprins, e uosr de stins, o dragoste adevarata nu se stinge niciodata

| buburuza_4437 a răspuns:

Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa stii,

Raspunsuri, inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc, traiesc an amintire,

De chipul tau imi este dor,

Eu fara tine vreau sa...mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea? chipul tau,

Cei suferinta? dorul meu,

Cei tristetea? viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu, nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos, frumos... a fost!

. E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc … traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata …
Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

" Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape… "

Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… "
»" Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu! "

»" E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU! "