| BestGirl_2450 a întrebat:

Am un coleg la scoala care ma cam place dar eu nu il plac adica ma inteleg bine cu el, dar nu-l plac adica mi-a lasat mass pe mess in care scria

" da mai departe si vezi ce vor altii de la tine: 1→Un sarut mai lung 2→Sa fim impreuna 3→Prietenia mea 4→Numarul de telefon 5→Mai multe poze cu tine 6→Sa ne plimbam 7→Sa ne impacam 8→Sa ne intalnim 9→Pe tine 10→Sa ma cunosti mai bine 11→O imbratisare 12→Un pupic 13→Hi5`ul meu 14→Sa iti spun ca te iubesc [...]

Ma intrebat eu ce as alege. eu am ales o plimbare(6) apoi l-am intrebat eu si a zis ca el ar vrea 12, 6, 2 si 3 adica chiar simte ceva pentru mine si mai demult mi-a trimis tot asa o chestie si tot cele de dragoste sau romantice lea ales.chestia e ca eu nul plac. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| KidutzuLuvv a răspuns:

Eu cred ca trebuia sa discuti cu el
Sa-i zici ca nu vrei sa stricati prietenia pentru o relatie
Nu cred ca ar fi bine sa-i spui in fata "ma nu imi place de tine"
ar suna jenant pentru eltongue si dupa cum zici ca ti-a aratat si mai demult ca te place
chiar cred ca tine la tinewinking
Ar fi mai bine sa nu`i zici asa in ata pentru ca l`ai putea face sa sufere

Spune-i ca nu vrei sa strici prieteina cu el pentru o relatiewinking
sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| AlexissMla a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui ca nu iti place de el si sa fiti doar prieteni.Parerea mea happy

Succes`! love struck

| MicutSa_7009 a răspuns:

Daca nu il placi, spune-i in fata fara ca mai tarziu sa il dezamagesti ...si spune-i ca tu vrei doar sa fiti amici si nimic mai mult.Fal sa inteleaga ca nu poate sa fie nimic intre voi si ca nu simti nimic fata de el decat o amicie. Sper sa iti fie de ajutor sfaturile mele.