| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a întrebat:

Vreau niste statusuri de prietenie falsa, de indiferente si de tradare. Fundita normal

Răspuns Câştigător
| ßïą♫♥ .. a răspuns:

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul! sper ca te-am convins sa-mi dai fundita:*:*. te pup!

87 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uh eSti parte din viata mea! nu ma laSa acum! nu ma laSa doar eSti Sora meea! love struck

simti Ca mOry fara mine. laSa fata`mea Ca poate aSa e mai bine. poate Ca nici nu te-a intereSat. tu O Sa plangi. iar eu O Sa rad. aSa a fost Canda. Si pe tine nu te intereSa!winking

iau fOk Cand Se vorbeSte urat de ea. este Sora mea Care m`a Sprijinit atunCi Cand mi-a fost greu! e Singura Care ma tSine Sa nu ma prabuSeSc love struck Sh va promit la tOtSi Ca n`O Sa ma OpreSc! love struck

DuSmanilOr tSine`tSi minte un prieten niCiOdata nu Se vinde. Un prieten de valOare niCiOdata nu e de vanzaree! love struck

Sa porti mereu in gand, Sa porti o veSnicie, acest cuvant frumos, numit prietenie ♥

Sper Ca te-am ajutat kiss
Funda`whistling?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lacrima nu se sterge, ci se razbunawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra.Nu apar decat atunci cand e soare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii adevarati te iubb si tin la tine dar cei falsi te urasc si te barfesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce te tradeaza prieteni, in care ai incredere?

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| booboorooza a răspuns:

Prietenii adevarati unt foarte rari... Dar, de cele mai multe ori fiecare prieten te face pe la spate happy

| elenaelenaelenaelena a răspuns:

Eu iti spun sa scrii ce simti tu, nimeni nu iti poate indruma sentimentele ci doar tu si numai tu:*

| claudytza_9016 a răspuns:

Eu de qrand am iesit cu cineva... nu oficial am 14 ani sh inca imi este frica sa ma indragostesc dar o presupusa "prietena "a aflat ca ies cu baiatul respectivsi s-a bagat peste noi... am nevoie d ajutor pentru ca nu stiu cum sa procedez sa mai vb cu aceasta prietena sau NU?

| onlygirl_5110 a răspuns:

Prietenia este o comoara plina cu aur.dar prietenia falsa este o comoara plina cu pietre

| cnami a răspuns:

Toti aud ceea ce spui. Prietenii asculta ceea ce spui. Dar cei mai buni prieteni asculta si ceea ce nu spui.

| cnami a răspuns:

Comoara cea mai mare nu este nici aur nici diamante nici opere de arta nu se poate cumpara ci doar cu inima pastra. Cea mai mare COMOARA pe lume este PRIETENIA,

| cnami a răspuns:

Prietenia adevarata se cunoaste atunci cind ai mai mare nevoie de cineva care sa te inteleaga, sa te sustina, si cel mai important:sa poata stinge focul ce te macina pe dinauntru cu dragostea lui imensa si prin felul lui unic de a te alina cu cuvintele si sfaturile potrivite, atunci simti cum inima iti infloreste ca un trandafir in urma unei calde ploi de vara

| cnami a răspuns:

O umbra poate aduce mangaierea altei umbre. Cand imparti cu prietenul aceeasi bezna, ai dreptul sa-l alegi in drumul tau... spre lumina! Cred in asa o prietenie!

| printesikkmikk a răspuns:

Http://www.statusuri.ro/statusuri-misto-cool-marfa.html 1Nu mai conteaza ce a fost, nu mai conteaza cine esti, viata merge inainte! 2Nu vreau si nu pot sa-mi mai aduc aminte de tine, totul merge in alta directie de acum inainte! 3.Toate visele mi s-au spulberat si cel in care eram impreuna, nu vreau sa mai aud de tine.4.Am rupt pozele cu tine, nu ma mai intereseaza! 5.Numarul tau de telefon l-am uitat si nu vreau sa-mi-l mai reamintesc vreodata!
6.Sunt indiferent in tot ceea ce se va intampla cu tine de acum inainte.
7.Nu-mi mai pasa de nimic, viata nu mai are niciun rost.
8.Nimic nu mai conteaza, acum sunt pe un alt drum.
9.Luminita s-a stins si nu vreau sa se mai aprinda, vreau sa incerc altundeva!
10.Ai plecat, dar nu-mi pasa, eu sunt singura persoana de care ma intereseaza acum!

| alyssa_3828 a răspuns:

INVATA SA INVINGI LACRIMA CU UN ZAMBET CHIAR SI ATUNCI CAND TE DORE invata sa uiti ed toti prieteni care te-au tradat gandeste-te la cei care nu au facuto...am ajuns la concluzia ca realitatea nu e asa frumoasa

| CarinaCr a răspuns:

Toti prietenii sunt falsi,, rar gasesti unul de treaba,,,sadsad

| Georgiana_4412 a răspuns:

Sa porti mereu in gandSa porti o vesnicieAcest cuvant frumosNumit PRIETENIE

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`niciodata

Impreuna trecem peste tot.Ca o prietenie trece si prin foc

Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain

Am cea mai buna prietena din intreaga lume imparte cu mine si rele si bune. Parca ar fi cu mine din acelasi sange. Pentru mine plange :X

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte love struck

"Putem spune ca ne stim dintodeauna! In momentele grele ne-am atins una alteia mana!

Nu sunt singur in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant… In viata trebuie' sa fii sigur pe tine.Sa nu ai incredere in nimeni.Ca si cei mai buni prieteni ar putea sa te dezamageasca.Gandeste`te si fii sigur pe puterile tale nu pe a altOra!

Pentru Un Moment.Am Crezut Ca Ma Vei Distruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte dulce

Zambeste celor care te urasc sa simta ura ta.
Zambeste celor care te iubesc sa simta dragostea ta,
Iar daca cei care te iubesc te vor trada
Zambeste-le sa simta indiferenta ta

Mi-ai murdarit zambetul dar prietenii l-au facut mai stralucitOr ca inainte.

Un cerc de prieteni nu se face cu compasu

Apara-ma doamne de prieteni ca de dusmani ma apar singura

De azi si totdeauna, prieteni noi vom fi,

Cu rele si bune, bune si rele asa-s prietenii

De azi si totdeauna, prieteni vei avea,

La greu si la bine mereu langa tine, orice s-ar intampla

prietenii sunt mereu langa tine cand ai nevoie...:X

Poate nu e sora mea.Dar st norocoasa ca am gasit`o.Printre atata lume!

Vrei sa-mi devii prieten? Demonstreaza-mi!
Indiferenta? Nu ma intereseaza
Te urasc? Mi-ai dat destule motive!
Afurisita? Asa m-a facut mama!
Falsa? Doar cu unii!
un sfat? Vezi-ti de treaba fraiere

Prietenia adevarata se cunoaste atunci cind ai mai mare nevoie de cineva care sa te inteleaga,sa te sustina,si cel mai important:sa poata stinge focul ce te macina pe dinauntru cu dragostea lui imensa si prin felul lui unic de a te alina cu cuvintele si sfaturile potrivite,atunci simti cum inima iti infloreste ca un trandafir in urma unei calde ploi de vara

Se spune ca prietenele bune, chiar daca trec prin perioade lungi de timp in care nu isi vorbesc si fara sa se vada, niciodata nu pun la indoiala Prietenia lor.Aceste prietene,imediat se pun la zi,ca si cum ar fi vorbit ziua anterioara, fara sa tina cont de timpul in care nu s-au vazut sau cat de departe traiesc una de cealalta. Daca ai norocul sa cunosti cel putin asa o Prietena, pune aceste randuri in profilul tau! Ele stiu care sunt. big grin♥♥

| maryuus a răspuns:

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

| HRHR a răspuns:

Nu tot ce zboara se mananca...
Nu poti avea incredere decat in tine, si respectiv in inima ta! Nu in mintea.ea te poate pacali!
Prietenii care sunt adevarati nu pun conditii

Cand un prieten te tradeaza
Stai si te intrebi ce mai urmeaza...
In cine increderea ti-ai dat
te-a tras pe sfoara, te-a abandonat!
sper sa-ti fie de folos...le stiu pe derost de cand m`am certat cu prietena mea pentru ca mi-a furat iubithul. sper sa iti foloseasca!

| HRHR a răspuns:

Nu tot ce zboara se mananca...
Nu poti avea incredere decat in tine,si respectiv in inima ta! Nu in mintea.ea te poate pacali!
Prietenii care sunt adevarati nu pun conditii

Cand un prieten te tradeaza
Stai si te intrebi ce mai urmeaza...
In cine increderea ti-ai dat
te-a tras pe sfoara,te-a abandonat!
sper sa`ti fie de folos...le stiu pe derost decand m`am certat cu prietena mea pentru ca mi-a furat iubithul.sper sa iti foloseasca!

| corynwtza a răspuns:

Un prieten te ajuta mereu chiar si cand dai de belea dar prietenii falsi cand dai de belea isi schimba adresa...(sa nu apelezi cumva la ei)

| Adelinuza a răspuns:

Prietenia dintre noi
Sa nu laji sa piara
K a fost un vis frumos
Un vis plaqt din scoala!
sper sa iti placawinking

| marita_3145 a răspuns:

Aproape nimeni nu stie ce inseamna prietenie adevarata. Nu trebuie sa ne consumam pentru. asta oricat de mult am tine la acea persoana cu care ne-am certat. Vei gasi si alte prietene mai bune. Eu am zis : NU voi gasi niciodata o prietena mai buna ca tine, sau la care sa tin atata. Ea a zis : ba da. noi 2 nu putem fi prietene.
S-a intamplat cum a zis ea. Am gasit una chiar mai buna.

| sfetania a răspuns:

Nu stiu ce sa zic eu sunt foarte deprimata ca in seara asta am aflat ac prt meu ma inselt cu fost acum cateva ore...cryingcryingcryingce sa fac...

| Flory123456789 a răspuns:

Am o multime de prieteni falsi, si doar cativa care imi sunt prieteni adevarati, si ma sustin in ceea ce vreau sa realizez in viata...

| alecsutza_4452 a răspuns:

Prietenia este ca relatia dintre mână și ochi. Când mâna se rănește ochii plâng. Când ochii plâng mâna le sterge lacrimile.