| Kidutz99 a întrebat:

vreau si eu statusuri de prietenielove struck
Pentru cea mai buna prietena a mealove struck
Anisialove struck[ceva gen "o iubesc pentru ca"...sau xce altcevalove struck]
funditalove struck

Răspuns Câştigător
| justme_3711 a răspuns:

Suport orice durere, orice problema depasesc, dar cand vad ca plange ea innebunesc!
Pe ea chiar o iubesc, a stiut mereu sa-mi spuna cand gresesc.
Esti diferita de toate si meriti sa te laud m`ai ajutat cand mi-a fost greu. de aceea meriti sa te aplaud
Şi spui : "Gata! De dragul ei mă potolesc, că e prea mică şi o iubesc

4 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Sunt o gramada.
Uite-te aici: http://www.statusuri-noi.com/

Sper ca te-am ajutat:>

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adda- prietenie adevarata. http://www.youtube.com/watch?v=ZZ1jp8K1I34

| annk_6204 a răspuns:

1. Prietenia este încercarea prin care se masoara un om.

2. Prietenia înseamna un suflet în doua trupuri.

3. Prietenia este o haina valoroasa care se curata când se murdareste, nu se arunca la prima pata.

4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim ca o traiesc îngerii.

5. Prietenia este umbra serii, care se înteteste odata cu apusul soarelui vietii.

6. Prietenia este închisoarea sufletului de buna voie în trup strain.

7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti în siguranta cu o persoana, fara a trebui sa-ti cântaresti gândurile, nici sa-ti masori cuvintele.

8. Prietenia este un blând angajament al inimii.

9. Prietenie înseamna sa fii alaturi de prieteni nu când au dreptate, ci când gresesc

10. Prietenia este una din mângâierile vietii

| Bya_6882 a răspuns:

` Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte Te Iubesc Si Punct!

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`niciodata`

Cand prietenii sunt cei adevarati, ei reprezinta cel mai sigur lucru din lume.

Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.

Pt a-ti face un prieten trebuie sa mai inchizi cate un ochi.Pt a-l pastra insa pe amandoi.

Un prieten te accepta asa cum esti, dar spera la ceea ce ai putea sa fii.

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine.

Tot ce pot face pentrul prietenul meu este sa-i fiu pur si simplu prieten.Nu am averi cu care sa-l rasplatesc. Daca el stie ca prietenia lui ma face fericit, nu va dori o alta recompensa.In asta consta maretia prieteniei.

Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva

Prieteni, tovarasi de drum, iubiti, ne sunt cei care ne acorda increderea lor deplina.

Temelia adevaratei prietenii este incredere! Edificiul ei-respectul!

Prietenii trainici sunt cu adevarat una dintre bogatiile vietii. Avutia ta este acolo unde sunt prietenii tai.

Prietenii cei mai apropiati sunt cei care inteleg cel mai bine ce e cu viata noastra, carora le pasa de noi la fel ca si noua, care ne sunt alaturi la succese si la esecuri, sunt cei care rup farmecele asupra singuratatilor noastre.

Kilometri obositori trec repede si ii parcurgi mai vesel, mai usor.Si lumea-ntreaga pare mai senina cand ai un prieten drept insotitor.