| LovexD a întrebat:

Buna x: Stie cineva cum se zice la lamaie, cirese, nuca, portocala, para, varza, strugure, banana, morcove, ananas,, capsuni, rosii in Franceza? FUNDAA

Răspuns Câştigător
| RrreeallTtiiMee a răspuns:

Buna! Uite aici Lamaie=la citron,nuca=la noix,portocala=l"Orange,para=la poire,varza=le chou,banana=la banane,morcov=la carotte,ananas=l"ananas, capsuni=la fraise, rosii=la tomate. Sper ca te-am ajutat.le-am luat dupa o fisa pe care mi-a dat-o doamna mea profesoara. fundita?

6 răspunsuri:
| Drăăă a răspuns:

Citron, cerise, noix, Orange, poire, choux, raisins, les bananes, les carottes, les ananas, les fraises, les tomates FUNDA?big grin

| metalheart a răspuns:

Da pe google translate sin romana in francza si undeva ai asculta. poti sa auzi cum se pronunta

| AddaBăă a răspuns:

Lamie-citron
cirese-cerises
para-par
varza-chou
strugure-raisins
banana-la banane
morcove-carottes
ananas-ananas
capsuni-fraise
rosii-rouge

| rrarres a răspuns:

Http://translate.google.ro/ gasesti acolo succes! Fundita?:D

| UnSimpluGand a răspuns:

Lamaie=lemon
Cirese=cerises
Nuca=nut
Portocala=Orange
Para=para
Varza=chou
Strugure=raisin
Banana=banana
Morcov=carotte
Ananas=ananas
Capsuni=strawberry
Rosi=rouge

Funda?

| Georgi_3361 a răspuns:

Dahee hee
lamaie=citron
cirese=cerises
nuca=écrou
portocala=Orange
para=par
varza=chou
strugure=raisin
banana=banane
morcove=carottes
ananas=ananas
capsuni=fraises
rosii=tomates

Funditabatting eyelashes :X?

big grin