| ioηelα a întrebat:

Bunaaa! :* Am si eu o intrebare: Cat costa o asigurare medicala de calatorie? ma duc in Grecia, in tabara, iar asigurarea nu este inclusa. Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sfatul meu e urmatorul.Mergi la orice agentie de asigurari si ia-ti asigurarea pe 3 zile, incepand cu ziua in care iesi din Romania, nu e mai mult de 20 de lei. Daca o vrei pe toata perioada in care stai in Grecia iti vor spune cei de acolo de la agentie.Tie iti trebuie insa,doar pe timpul cat calatoresti,se pare. Oricum,nimeni nu ti-o cere nici in vami, nici nicaieri, fii sigura.Pentru orice alta lamurire, trimite-mi mesaj privat, te pot lamuri cu orice in legatura cu Grecia.Pa,pa!

1 răspuns:
| annaliana a răspuns:

Nu cred ca iti trebuie asigurare medicala.Eu am trecut de mai multe ori in Grecia, dar in afara de buletin nu mi-a trebuit nimic.