| antonella_5557 a întrebat:

Ce fal de machiaj se potriveste pentru ochii caprui?

5 răspunsuri:
| TaylorSwift a răspuns:

Sie eu am ochii caprui si imi sta super bine acest machiaj: rimel pentru gene extra lungi(de care doresti tu sa cumperi) un fard de obraz rosu spre roz aplicat foarte putin pe pometi, fard de pleoape auriu, ruj roz deschis cu contur maro

| chocolatte a răspuns:

Poi sa vedemthinking sa incepem cu creionul- se potriveste verdele intens albastru dar si griul inchis si negru!
fard- poti alege tonuri de albastru si nunte de bej sau maro inchis!
mascara- negru sau verde inchis!
blush- un blush bej spre portocaliu iti ca face tenul sa straluceasca dar poti alege si roz sau ceva mai inchis!
ruj- pe tenul usor bronzat, ochi albastri sau caprui, culoare parului variaza intre blond inchis pana la saten merg nuantele de ruj : rosu aprins, coral, sau maro!
M-am inspirat din revista cool girl si eu am ochii caprui si mi-am decupat atricolul si il pastrez! sper ca te-am ajutat cat de cat

| Cσσкiє a răspuns:

Bună. Pentru ochi căprui ai undă verde la orice culoare. Un machiaj de zi care nu dă niciodată greş constă în accentuarea conturului ochilor cu un dermatograf maro care va forma un contrast plăcut cu un fard verde. Dacă vrei o privire cu personalitate poţi folosi cu încredere fardurile albastre. Un albastru safir aplicat în colţul extern al pleoapei va scoate în evidenţă culoarea ochilor. O zi bună!

| valThina a răspuns:

Pentru ochi caprui ai unda verde la orice culoare. Un machiaj de zi care nu da niciodata gres consta in accentuarea conturului ochilor cu un dermatograf maro care va forma un contrast placut cu un fard verde.
Cu cat tenul tau este mai deschis, cu atat mai mult trebuie sa folosesti nuante mai deschise si pastelate. Invers pentru nuantele inchise de ten. Nuantele de sampanie, verde smarald, verde deschis, bronz, auriu, albastru, bej, piersica, corai, roz, purpuriu deschis si rozaliu, brun, gri, pruna, dar si portocaliu inchis. În machiajul de zi, nu sunt indicate tuşul şi creionul dermatograf. Dacă totuşi vrei să foloseşti un creion khol pe interior, foloseşte unul maro, pentru că pare mai natural.

Pentru machiajul de seară, poţi da frâu liber fanteziilor tale, îţi poţi face smoky eyes, poţi aplica fard strălucitor şi poţi folosi aproape orice culori vrei tu, oricât de intense. Singura problemă în efectuarea unui machiaj cu culori închise este experienţa, pentru că rişti să rămâi cu pete de culoare sau nuanţa să fie neuniform distribuită pe pleoapă.
Daca vrei o privire cu personalitate poti folosi cu incredere fardurile albastre. Un albastru safir aplicat in coltul extern al pleoapei va scoate in evidenta culoarea ochilor.
uite si un clip : http://www.envy.ro/......negri.html sau http://articole.famouswhy.ro/machiajul_ochilor_caprui sau http://stil.acasa.ro/......rtist.html dai fundita?;;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inspira-te de la Kim Kardashian. Ea are ochii caprui si se machiaza foarte frumos. Uite un tutorial video care iti arata pas cu pas cum sa faci http://tutoriale-machiaj.blogspot.com/......shian.html