| Hehehahah a întrebat:

Ce înseamnă "mă simt în plus"?

Răspuns Câştigător
| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Pe scurt, acest proverb apare atunci cand te simti retras de acel grup, când nu ai persoană cu care să vorbești si cu care să îți petreci timpul, unde duce la gându ca esti in plus, si ca trebuie să schimbi grupul.
Sper ca ai inteles happy

3 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Simti ca locul tau nu este acolo si doar deranjezi prin prezenta ta.

| zurick a răspuns:

Într-un grup de 2+ oameni te simți de parcă ar fi aceeași conversație cu sau fără tine. De parcă toți au un soi de conexiune pe care tu nu o ai și toți știu că cu sau fără tine tot aia e, da nimeni nu o spune. Nu mereu oamenii ăia gândesc la fel ca cei care se consideră așa, dar cam asta e semnificația din spatele cuvintelor.

| AndrElle a răspuns:

Că nu ești în minus. Că te simți data la o parte. Marginalizată. Date cu grupul. Integrează te!