| mya029 a întrebat:

Ce inseamna sa ai picioare cu "paranteze"? am auzit expresia aceasta undeva si nu stiu ce inseamna...

6 răspunsuri:
| BeautyTeacher a răspuns:

Salut.

Sa ai picioare cu paranteze inseamna sa fii cracanat.

Sper ca te-am ajutat.
Apa plata.

| Hope_9316 a răspuns:

Adica, mai pe romaneste spus, sa fii cracanat(a), cel putin asa stiu eu...:-Dwhistling

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paranteze? expresia este intalnita mai des cand este vorba despre fotbalisti,"are paranteze"adica are picioarele strambe, ca niste parantezehappyhappyhappyhappy

| Ancutzica_1406 a răspuns:

inseamna sa ai picioare strambe.

| GuessWho a răspuns:

Adica sa fii cracanatlaughing
Intre picioare atunci cand mergi de exemplu, intre picioare e un gol care de obicei iese mult in evidenta.happy
nu stiu daca intelegilaughing

| takeaway4love a răspuns:

De obicei picioaqre foarte subtir care iau o usoara forma de paranteza... fundita?winking