| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate da sceneta "Ioana si Cucoana" (textul) Plz. Nu rapid cum puteti voi dar mersi pentru cei care imi dau dau funda +vot si promit tonguebig grin

Răspuns Câştigător
| iuly_9446 a răspuns:

Cucoana Ioană!
Ioana Hăi, cucoană!
Cucoana Adu-mi pălăria.
Ioana Ce-i cucoană? S-a spart farfuria?
Cucoana Of, da proastă mai eşti.
Cucoana Ioană!
Ioana Hăi, cucoană!
Cucoana Mi-ai făcut pantofii?
Ioana Nu, cucoană, nu s-a copt cartofii.
Cucoana Of, da proastă mai eşti.
Cucoana Ioană!
Ioana Hăi, cucoană!
Cucoana Adu-mi sandalele.
Ioana Ai, cucoană, nu-s gata sarmalele.
Văleu, ce mă fac eu cu tine? Pleacă de aici să nu te mai văd.
Cucoana Ioană!
Ioana Hăi, cucoană!
Cucoana Ia vin până’ncoa.
Ioana Da, cucoană.
Cucoana Ia bine aminte la ce ţi-oi spune.
Ioana Da
Cucoana Cască bine urechile şi ascultă-mă.
Ioana Da, cucoană.
Cucoana Fii atentă! Ia colea banii ăştia
Ioana Simbria mea, cucoană? Săru’mâna, cucoană.
Cucoana Nu, toanto, să te duci la farmacie.
Ioana Da, cum fac, cucoană?
Cucoana Of, că nimic nu ştii.
Ioana Nimic, cucoană.
Cucoana Fii atentă aici. Ieşi din curte şi o apuci la stânga, apoi la dreapta, la stânga, la dreapta şi iar la stânga. Mergi ce mergi până dai o piatră. Ai grijă să nu dai peste piatră şi să te împiedici, să cazi şi să-ţi rupi nasul, că nu ştiu ce-ţi fac. Ai înţeles?
Ioana Da cucoană.
Cucoana După piatră o iei la dreapta şi apoi la stânga, apoi la dreapta, la stânga, la dreapta şi iar la stânga şi mergi iar până dai de un pod. Ai grijă să nu care cumva să te apleci peste el să cazi în apă să te murezi ca nu ştiu ce iţi fac. Ai înţeles?
Ioana Da, cucoană
Cucoana Apoi o iai iar la stânga, la dreapta, la stânga, la dreapta şi dai peste o farmacie. Apeşi pe buton. Iese farmacista şi-i ceri o seringă şi un kg de bomboane. Ai înţeles?
Ioana Da, cucoană.
Cucoana Ia repetă după mine ce am zis.
Ioana Păi, ies din curte şi o iau la…
Cucoana La stânga, idioato.
Ioana Aşa, cucoană. O iau la strâmba, la drâmba, la strâmba, la drâmba şi dau de o piatră. Am grija să dau peste ea să cad să îmi rup bine nasul ca altfel mi-l rupe cucoana când ajung acasa. Apoi o iau iar la strâmba, la drâmba, la strâmba, la drâmba şi dau peste un pod. Am grijă să cad peste el să mă murez bine că altfel mă murează cucoana, când oi veni acasă. Apoi o iau iar la strâmba, la drâmba, la strâmba, la drâmba şi dau de o farmacie. Apăs pe farmacista şi iese butonul şi-i cer un kilogram de seringi şi o bomboana. Am spus bine cucoană?
Cucoana Lasă-mă şi du-te. Fă ce-oi vrea că eu m-am săturat de tine că de mere pădureţe.

Sper ca acesta este.Am incercat sa caut dar. a fost singurul site in care am gasit : http://licuriciulorb.com/tag/sceneta/#

1 răspuns:
| Adamescu_Cristina_1993 a răspuns:

Eu as vrea sa caut sceneta cu ileana si cucoana dar n-o gasesc