| Victor195 a întrebat:

Cum argumentati afirmatia urmatoare "Curajul de a infrunta greutatile vietii"? Sunt curios, astept raspun, cel mai bun raspuns FUNDA...

1 răspuns:
| RoxxRoxanne a răspuns:

În viața fiecare om are suișuri și coborâșuri dar cel mai bine este ca pe toate să le tratăm cu calm. Toți suntem puși în situații dificile și avem impresia că nu există soluție pentru a ieși din acestea. Dar e o vorbă "Orice început are și un sfârșit"! Cu toate că în ziua de azi, răul ne predomină pe toți, noi trebuie să avem curajul de a ne spune părerea și de a ne apăra. În zilele noastre, greutățile sunt din ce în ce mai mari și căile de reușită tot mai mici. Din acest motiv trebuie să avem "curajul de a înfrunta greutățile vieții".
Fundă?