| Amaliutss a întrebat:

Cum e la moda acu' pe mess? sa scrii tot cuvantu' sau cum?raised eyebrows...cu sh sau si? mai multe chesti! eu am auzit ca se scrie tot cuvantu'straight face
dau >fundita:"

Răspuns Câştigător
| babyblue a răspuns:

Fiecare scrie cum vrea el. Eu prefer sa scriu tot cuvantul, fara prescurtari si fara ''sh'' ''tz'' s.a.
Te rog, nu chinui pe alti. Tu stii cat ma chinui sa inteleg ce spun uniilaughing?

B@ftalaughing

8 răspunsuri:
| Miina a răspuns:

Buna.
Nu stiu sigur cum e moda.
Eu una scriu corect si tot cuvantul pe mess de vreo jumatate de an. Dupa mine fiecare scrie cum vrea.
Pa-pa.

| mhg a răspuns:

Lasă moda, respectă gramatica!

| GuessWho a răspuns:

Fiecare scrie cum vrea.
Bineinteles ca cine scrie cu "sh,ca,y" se credinteresanti/interesante, dar nu sunt, asa ca scrie asa cum se scrie.

| NoCharachter a răspuns:

Pai ...eu zic ca e mai frumos sa scrii tot cuvantul. Numai aia care au net de '5 min' sau care se cred cine stie ce smecheri mai folosesc prostiile alea de prescurtari. Oricum, eu zic ca se scrie tot cuvantul. Pa, pa.

| lauracraciun a răspuns:

Pai la moda ar fi sa scrii prescurtat cu sh sau tz.insa toate acestea nu fac decat sa denatureze limba romana.stiu ca intr-un timp dupa vacanta mare nu mai stiam sa scriurolling on the flooradica tot scriam prescurtat.thinking mna. faci cum vrei tu insa e bine sa scrii normal.si nu cum este la moda:d

| Nitrosimous a răspuns:

Eu cred ca la moda e sa scrii inteligent...si corect dar la intrebarea sh sau si iti raspund 100 la 100.sh se pronunta altfel decit si.dar sa se pronunte şi trebuie de scris si.sh se pronunta ş.off ce de taree ma enerveaza regulile astea TPU.nu pot pune ghilimele

| maly_7288 a răspuns:

Buna! cred ca cel mai bine e sa scrii normal, numai cei care se cred prea intelgenti fac prescurtari pe care abia le poti intelege

| Rose123 a răspuns:

Eu prefer sa scriu tot cuvantul, asa cum este corect.