| Mrkta007 a întrebat:

Cum sa`mi ocup vacanta de primavara? Ideea care imi place dau funda!

4 răspunsuri:
| GeorgiV a răspuns:

Salut! Cel mai bun mod pentru a-ți ocupa timpul, este:
1. să te bucuri de ceea ce ai
2. să realizezi ceea ce ai visat mereu că vei face atunci când vei avea timp liber
3. să nu pierzi degeaba timpul (mai târziu vei regreta)
4. să-ți împarți timpul cu cei apropiați
5. să aduci lucruri noi
6. să-ți dezvolți imaginația
7. să fi tu însuți
8. să nu ai regrete
Și muuulte altele! Ideea de bază este: dacă vrei să te bucuri cu adevărat de timpul liber, nu te speria că îl ai și nici nu-l programa cu foarte mare exactitate. Stabilește-ți mai întâi niște repere, obiective mari care vrei să le faci, o ordine în lucrurile pe care vrei să le pui în practică, de care ți-e dor, pe care ai vrut întotdeauna să le încerci etc. Apoi stabilește-ți prioritățile: care e mai important și necesar ACUM. După care, bucură-te de fiecare, la momentul lui, și nu regreta ceea ce experimentezi!
Baftă cu totul, și vacanță faină!
Numai bine!

| MakeMeSmile a răspuns:

Buna! Ei bine primavara e un sezon frumos acum incepe sa apara soarele si frumusetia naturii incepe sa se lase vazuta.Mie sincer mi se pare ideal sa mergi la plimbare cu prieteni sau sa ieis la suc cu ei la film daca ai cinematograf in apropiere insa nimic nu se compara cu o iesala la piscina mie mi se pare superb sau chiar ai putea organiza o excursie cu cortul sau un foc de tabara intr-o seara unde sa spuneti povesti amuzante sau horror sa mancati carnaciori prajiti la fac hi ca iti mai dau un pont pentru crearea unui sos uimitor care merge la carnociorii prajiti.Ai nevoie de vreo 3 rosi depinde de cate guri ai de hranit laughing Eu folosesc de obicei 3 rosi le decojesc dupa care iau furculita si le toc pana se face o pasta mai grosa dupa care adaug usturoi tocat patrunjel un pic de ulei sare si piper si Gata day dreaming crede-ma are ung ust superb mai ales cand faci ciupercute prajite si umplute cu asa ceva day dreaming. Scuze am cam deviatde la subiect dar cam da astia sunt ideile mele si sper sa iti fie de folos! Ceao :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voluntariat, pentru ca te ajuta in dezvoltarea personala.

| Mrkta007 explică:

Am 15 ani nu cred ca pot face voluntariat thinking