| passenger a întrebat:

Daca mi-a intrat o randunica in casa si dupa ce am gonit-o mi-a batut cu ciocul in geam, ce simbolizeaza? Am citit ca daca iti intra incasa o pasare sau iti bate cu ciocul in geam prevesteste moartea, dar ca randunica iti aduce belsug.

4 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Eu zic sî nu mai crezi în aceste afirmaţii băbeşti, că nu simbolizează nimic. Lucrurile se întâmplă că se întâmplă pur şi simplu, nu că prevestesc cine ştie ce chestie. Eu una nu cred în aceste tâmpenii.

| aliceinchains a răspuns:

Si mama mi-a adus o randunica acum vreo 2-3 zile, a prins-o in bucatarie. Nu e prima oara. Sa nu crezi toate prostiile, n-o sa moara nimeni. Nu crede in toate superstitiile, blestemele etc., ca n-are rost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moarte din belsug laughing. Nu, acum serios. Cred ca moarte... pentru ca actiunea conteaza. Dar eu stiam ca daca visezi asa ceva inseamna moarte, nu daca ti se intampla. happy

Stay chill.

| andru8700 a răspuns:

Nu iti face griji sunt tot felul de ''superstitii'' daca nu crezi in ele nici nu te vor afecta!