| 12Afasa2 a întrebat:

Fundita...

Salut, TPU!
Desi am 13 ani, ma gandesc deja ce profil sa aleg cand voi merge la liceu!
Materiile:
Engleza-Nu imi place
Istorie-Cat de cat
Matematica-Doar algebra
Fizica-O urasc
Muzica-Imi place
Romana-Nu imi place
Biologie-O ador
Ed fizica-Imi place
Ed. Tehnologica-Imi place
Franceza-Cat de cat
Geografie-Cat de cat
Desen-Imi place
Religie-Imi place
Latina-Nu imi place
Chimie-Cat de cat
Cultura civica-Imi place

Intrebarea este:
1)Ce profil mi s-ar potrivi?
2)Cate ore de matematica, romana, franceza, engleza si fizica are?
3)La ce se da teza la acel profil?

Funda si vot! big grin...

[ Am ales aceasta categorie pentru ca este cea mai vizitata!]

Răspuns Câştigător
| Derye a răspuns:

Stai linistit ca nu e vremea. Ai 13? Deci esti clasa a6a sau a7a. Fizica din liceul difera enorm de mult. Matematica la fel. Romana la fel. Chimia la fel. La biologie, e doar de tocit, nimic special. Cap sa ai.

Pune intrebarea iar in semestrul 2 al clasei a8a, si atunci o sa primesti raspunsuri bune. Pana atunci, bucura'te de generala. Crede'ma...e mult mai ok la generala.

1 răspuns:
| florescustefan a răspuns:

Cam asa am fost, si inca sunt cu materiile, eu am ales desen
ca numar de ore am asa
geografie-2
romana-3
sport-3(in clasa a X-ea veia vea 2)
franceza-2 (...)
istorie-2
logica-o ora
ist artei-o ora
muzica o ora(dar din a X-ea nu vei mai face)
religie o ora
cam astea ar fi bine cred ca am cam sarit vreo 2-ore sau ceva ideea e ca daca ai talent la desen profita vei avea de castigat
si app vezi ca orice liceu vei face nu trebuie neaparat sa te duci la o facultate care sa fie pe acelasi profil ca la liceu, te poti duce oriunde,