| Pitiica a întrebat:

Heiiiii! :* imi dati niste statusuri?big grin despre orice,fericire,dragoste,tristete, ironie...gelozie.indiferanta,bla bla bla.am o pagina pe facebook si vreau sa le pun ca si descrieri la pozebig grin multumesc:* promit fundita pentru cele mai multe:*

Răspuns Câştigător
| AnonimC a răspuns:

 # Oamenii îți spun că te-ai schimbat atunci când nu mai ești cum vor ei să fii!winking
 Vreau ca atunci cand te gandesti la mine sa spui : " uite fata asta chiar a tinut la mine!
 Normal că şi eu am făcut greşeli...că viaţa nu are instrucţiuni.
 Eu mi-am pierdut timpul, iar tu ai pierdut pe cineva care te iubea.
 Fericirea mea depinde doar de o persoană, şi persoana aia sunt eu...
 Sunt oameni cu care pierzi timpul, şi sunt oameni cu care pierzi noţiunea timpului.
 '' Teiubesc '' e mult mai bine decat '' Te iubesc '', pentru ca in '' Teiubesc '' nu e nici un spatiu sa incape minciuni `!
 Esti cea mai buna prietena a mea si pentru mine asta inseamna nespus de multlove struck. Stii bine ca la tine tin si am tinut love struck. Nu te voi lasa niciodata! Voi fii cea mai fidela fata puppy dog eyes. `
 #. Era ciudat;-s. Dar începeam să mă obişnuiesc. oricum, de răzgândit nu mă răzgândesc [-x
 Motivul pentru care oamenii păstrează amintirile, este pentru că ele sunt singurele care rămân la fel atunci când toată lumea se schimbă.
 Distanţa este pentru ca să-ţi fie dor, nu pentru a înşela.
 Toata lumea imi spune sa-mi ascult inima dar eu nu stiu ce inseamna :,, Tumtum Tumtum..."
 Si daca dragoste nu e...parca e bine...Dormi linistit chiar daca o iei prin 5 masini straine! :X :*
 unii/unele, de atâtea figuri in cap'șor, nu o să poată să și-l mai țina pe umeri, o să cada-n cap...zic și eu așa, ca fapt divers.
 Un baiat pe care l.am iubit plus același băiat care nu m.a iubit fac zero! ";;;.’’
 Când cineva la care ţii pur si simplu pleacă, aminteşte-ţi, că frunzele, toamna, nu cad pentru că vor, ci pentru că a sosit momentul...
 "Cine te iubeşte se întoarce". GREŞIT! Cine te iubeşte, nu pleacă!
 Asa s`a risipit o clipa, o zi, un an si ma gandesc la ce`am avut si ce mai am.
 Nu te speria! Sunt la spital! mi-au gasit ceva la inima. Fii fara grija, operatzia nu a reusit. Nu te`au putut scoate din inima mea caci acolo vei ramane mereu!
 Cea mai pasionata iubire are cel mai rece sfarsit!
 Nu da nimănui a doua șansă, când, există persoane care încă o așteaptă pe prima!
 Viaţa ne învaţă să trecem şi peste lucrurile care nu ne plac!
 Tu m1ai lasat pentru alta, si tot tu esti acu' gelos? Tu esti prost? Nu vezi ca n`are niciun rost?
 1.Somnul este pentru oameni fara acces la internet.
2.Cel mai frumos zambet il au cei care cred ca l-au pierdut de mult.
3.Cine vrea sa zboare trebuie sa lase toate greutatile deoparte.
4.Pantofi m-au rugat sa-i cumpar.
5.Nu uit niciodata o fata, dar in cazul tau voi face o exceptie.
6. Daca ar fi sa fiu tu, mi-as dori sa fiu eu.
7. Daca tot ma barfiti pe la spate de ce nu imi faceti si un masaj?
8. Podeaua este dulapul meu.
9.O vrei pe Miss Perfectiune, cumpara-ti o Barbie.
10. Unde ai ascuns butonul Delete?
11.Nu sunt complicata, sunt complexa.
12.Multi se gandesc ca sunt nebuna, dar eu stiam asta de mult.
13.Uni spun ca sunt ciudata, eu ma consider doar originala.
14.E amuzant sa vezi intr-un om ceva ce nici nu exista.
15.Hai sa ne jucam de-a tacutul.Tu incepi!
16.Trebuie sa fii nebun ca sa placi, dar recunosc ca ar ajuta putin.
17.Nu sunt ca alti.Sunt mai rau.
18.Sunt atat de complicata ca uneori nu ma inteleg nici eu pe mine.
19.Prietenii adevarati nu incearca sa te calmeze ei plang deodata cu tine.
20.Un prieten adevarat este cel care stie totul despre tine si totusi te iubeste.

 Poti sa ai milioane de persoane in jurul tau, dar daca lipseste o singura persoana, tot singur te vei simti. happy
 Atunci cand spui cuiva "DA"... asigurate ca nu iti spui tie "NU".
 Nu`mi pasa de distanta. Conteaza ca tin la tine. Esti baiatul perfect pentru mine!
 Vreau sa nu te bag in seama, sa te ignor. Dar nu pot! E ca si cum i`as zice inimii : '' Nu mai bate, STOP! ''.
 În final, oamenii devin exact ce spuneau ca N I C I O D A T A nu vor deveni... [;-j
 Imbracat în zâmbete aproape orice om e fals! Am crezut în ochi sinceri si, da, m`am ars.
 Poate acum nu ai chef nici să o bagi în seamă! dar dacă mâine dispare, ai să vezi ce mult înseamnă.
 Poţi să suferi, să disperi sau să trăieşti. Totul are preţ, depinde cât plateşti.
 Şi sincer n-am regrete, Că într-un final drumurile noastre-ncrucişate o să se-ndrepte.
 Zâmbesc când se văd, plâng când se ceartă. Şi indiferent de faptă, ei se împacă şi se iartă.
 Niciodată să nu priveşti înapoi după ce ai fost dezamăgită
 Sunt greșeli pe care le-am făcut și chiar regret... Dar nu știu de ce tot pe alea le repet...
 Sunt geloasă, dar gelozia nu e lipsa de încredere… e teama de a nu pierde persoana iubită.
 Chiar dacă tu ești departe... ...inima mea tot pentru tine bate.
 Viața merge înainte orice s-ar întâmpla. Fiecare vrea să-și găsească fericirea acolo, undeva!
 E prima data cand te simt asa de rece..Si ma intreb daca totul va trece.
 Viața nu are subtitrare, ori o ințelegi ori nu. ♥
 Nu am subtitrare, ori ma intelegi ori nu smug
 Daca ti-ai fi dat macar interesul sa mentii aceasta relatia poate ca acum am fi fost amandoi fericiti. nu numai euwinking
 Te voi iubi mereu indiferent de distanta ♥
 Oricât ai încerca, prima iubire nu o s-o poţi uita!
 ‎" Am incredere in tine "e un compliment mai bun decat" Te iubesc " pentru ca nu intodeauna ai incredere in persoana pe care o iubesti, dar cu siguranta iubesti persoana in care ai incredere
 Scuze, dar nu m-am nascut sa va suport pe toti!:*

3 răspunsuri:
| cosmin2010 a răspuns:

Statusuri triste de dragoste:
http://kosmin.net/......otionante/

| jacobtim44 a răspuns:

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
Exista doua cuvin...
VEZI MAI MULTE PE http://pedanny.blogspot.ro/

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute