| anunima a întrebat:

Hey, am o intrebare.
Ce ai putea face ca sa demostrezi ca iubesti o persoana? Daca esti la distanta de aceasta cum o faci sa te creada?

4 răspunsuri:
| melodrama a răspuns:

Cine mai crede in prostiile astea?

| CaliforniaLA a răspuns:

Dacă ești la distanță (vorbesc in cazul in care esti baiat) te duci pentru prima oară sa o vezi. Faci un efort sa faci asta, depinde si de varsta, dar nimic nu e imposibil. Dacă relatia merge, o vizitezi des si ii face diverse gesturi drăguțe, nu numai o ciocolată si un ursulet sunt cadouri romantice. Un buchet de flori, graffiti pe pereti, o inima din petale, sunt gesturi mult mai romantice. Dacă ești fata, nu ai prea multe optiuni, dacă e la distanță, te duci sa-l vezi, dar ca fata e mult mai greu.

| OldSoul a răspuns:

Iubirea nu se demonstreaza, iubirea se simte.
Daca cineva iti cere dovezi ca o iubesti pe persoana aia, ei bine, aia nu se mai iubeste iubirea, ci constrangere.

In alta ordine de idei, probabil nudes-urile ar fi o dovada de iubire, probabil, dar nu recomand nimanui sa-si demonstreze iubirea prin aceasta modalitate, bine, daca e actor din filmele pentru adulti, e alta treaba, nu cred ca mai e un secret cum arat el/ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să ne clarificăm.
Te iubesc = te plac = îmi place cum arăți, corpul tău, conversația cu tine. Este așa zisa declarație de dragoste.
Dacă te crede bine, dacă nu, iar bine.
Dacă este la distanță și nu v-ați întâlnit nici o dată, nu ai cum.
Să îi trimiți un cadou, acesta poate fi o mică dovadă de afecțiune, dar din nou, poate să te creadă sau nu.
Aceasta este iubirea virtuală, online, care nu obligă la nimic, care nu înseamnă mai nimic, dar în care unii își prind urechile și sufletul.
E o iubire comodă.
Un iubit din orașul tău, cu care te poți întâlni față în față, este poate periculos, se pot întâmpla multe, bune și rele, dar e viu.