| anonim_4396 a întrebat:

Am avut niste zile de groaza pana acum: toata lumea ma judeca gresit, mai sunt si certurile cu familia, etc.De cateva zile gandul imi este doar la plecat de acasa.Nu stiu ce sa fac, nu plec din cauza certurilor cu parintii pentru. ca astea sunt normale in perioada adolescentei, dar ma deranjeaza foarte tare unde traiesc, oamenii, prietenii falsi, etc. Imi vine chiar acum i-au un bilet la avion si sa plec acolo unde mereu mi-am dorit. Dar totusi a venit si grija:unde voi sta, cum ma voi descurca. Si am avut un vis tare ciudat:se facea ca eram pe avion, si o pers pleca asa ca mine fara sa aiba nimic asigurat acolo unde merge, dar imi spunea:"Traieste clipa! Nu'ti face griji pentru. ziua de maine!happy Voi ce credeti ce ar trebui sa fac, si cum sa interpretez visul meu?happy

Răspuns Câştigător
| No a răspuns:

Nu e o idee buna sa pleci de acasa, chiar daca multa lume s-a gandit la asta ( inclusiv eubatting eyelashes ). Stiu, viata-i grea si oamenii sunt rai ( nu toti, exista si oameni chiar de treabawinking )., parintii sunt enervanti rolling eyes, dar daca tu pleci in strainatate cu avionul, sigur cineva iti va simti lipsa.straight face Daca pleci departe, te vei simti mereu singura.
P.S. in legatura cu visul! Visul tau seamana cu cel al mamei mele.Ea a vrut sa plece cu avionul undeva, dar un vis a oprit-o chiar in ziua plecarii. aceste vise sunt pentru a te preveni sa faci acel lucru! Traieste clipa! ( adica traieste-ti viata, cu bune, cu rele ) Nu-ti face griji pentru ziua de maine ( adica nu-ti fa griji daca oamenii sunt nedreptii, daca parintii se cearta, pentru ca pana la urma totul se va rezolva de la sine happy )
DECI ca si concluzie iti spun sa nu pleci cu avionul, pentru ca vei avea multe de pierdut in viata! happy Cu bune sau cu rele, trebuie sa traiesti viata din plin!

2 răspunsuri:
| CRETZULINAA_9710 a răspuns:

Visul tau a fost o fantezie datorita strsului din familie si nu numai.defapt acel vis este fapt al subconstientului tau. inima iti spune sa pleci, dar mintea spune cu totul si cu totul contradictia.esti un om foarte destept pentru ca constientizezi ca trebuie sa ai un venit,sa poti traii linistita atat material cat si spiritual. certurile din familie sunt normale si nu cred ca ar trebui sa faci o drama din asta,asa ca eu iti zic sa te mai gandesti cu plecatul de acasa.mie sincer, nu mi se pare o idee geniala, deloc.incearca sa vorbesti cu familia si rezolvati problemele! e cel mai bine! crede'ma!

| Michelle_5585 a răspuns:

Multumesc foarte mult pentru. raspunsuri! Amandoua mi-au fost de mare ajutor si m-am gandit mult la asta si cred ca aveti dreptate! Amandoua raspunsurile au foarte bune, si m-am decis cu greu cui sa dau funda.