| Bibymoraru a întrebat:

Îmi place foarte mult de un baiat de la scoala(clasa a 5 a) stau aproape de banca lui, dar nu stiu ca sa-l abordez avem multe lucruri in comun.Sunt cam timida si nu prea vreau sa flirtez sau altele. Ce pot face?

3 răspunsuri:
| andrei213 a răspuns:

Te duci la el si ii zici ca vrei sa ii zici ceva la ureche si il saruti si ii ic ca vrei sa fi cu el ca iti place de el si astea fundita? si sa imi zici cum a mers

| Bubu_7041 a răspuns:

Poti sa te faci remarcata. nu trebuie sa flirtezi, dar trebuie sa stie ca existi. Timiditatea nu e o solutie. Daca vrei mai multe sfaturi poti sa'mi ceri id'ul... te ajut cu placere ^^

| sqrt a răspuns:

Pai in primul si in primul rand a flirtra inseamna a cunoaste pe cineva a cocheta cu cineva, deci u vrei sa flirtrezi cu el.al 2 lea lucru ar fi ca:ai cam 11 ani nu? la varsta asta nu e gresit sa iti place de cineva, dar trebuie mai intai sa tii cont de faptul ca asa cum ai spus si u aveti multe lucruri in comun.pai daca va place un joc sau jucati amandoi acelasi joc poti sal intrebi ceva ca si cum nu ai sti, daca se pricepe la calculatoare ai putea sa il rogi sa te ajute cu ceva nu stiu gasesti u ceva interesant.si nu uita nu trebuie sa pari nici prea nestiutoare pentru ca apoi te va crede proasta. Daca dupa cateva zile te intreaba daca merge ceea ce el a spus sau nu stiu te intreaba cmf, sau poate chiar te intreaba ceva de care are si el nevoie inseamna ca incepii sai intri usor usor la sufletel.nu uita cel mai important lucru acum e sal cun incearca sa te imprietenest cu el (daca are o problema u sa fii printe pers caruia el isi dezvaluie secretele)