| Raluka_Mocanu_1999 a întrebat:

Pe ce se bazeaza mai mult profilul " turism si alimentatie ", va multumesc.

1 răspuns:
| Recenz0r a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu cu faptul ca trebuie sa sustin evaluarea nationala in mai putin de 3 sapt. si nu stiu pe ce profil sa ma duc.Din cate mi-a spus mama, turismul este pentru a merge intr-un oras diferit sau chiar o tara diferita.De asemenea, trebuie sa cunosti limbi straine pentru a ti fi mai usor si cel mai ok lucru este faptul ca ghidul turistic este o meserie banoasa.Alimentatia este pentru a lucra in supermarket, market, hipermarket, fabrici, etc